Animasyonlar

Bir Bahar Akşamı Açalım mı Rakıyı?

By Mayıs 23, 2017 Temmuz 15th, 2019 No Comments

Daha önce kimi özlediğinizi sormuştuk ve kentin ara sokaklarından, unutulmuşlarından ve en aşıklarından Müslüm Gürses sesi gelmişti. Çünkü “baba” özlenmişti. Aynı soruyu tekrar sorduk ve bir istanbul beyfendisi çıktı karşımıza. “Zeki Müren” efendim dedi ve başladık Zeki Müren Animasyon hakkında araştırmaya soruşturmaya…

Koff animasyondan bahsetmiştik sizlere ve Müslüm Gürses Animasyon hakkında bir şeyler yazıp çizmiştik. O serinin ikinci animasyonuydu aslında. Koff açılışı Zeki Müren ile yapmıştı. Zeki Müren’in ölüm yıl dönümünde yayınlamış her zamanki naif duruşunu kör göze parmak olarak değil oldukça yumuşak bir biçimde sergilemişti.

Zeki Müren Animasyon

Senaryosunu ve yönetmenliğini Gökhan Okur ve Erkan Esenoğlu’nun üstlendiği, animasyon kısmında Gökhan Okur, Alper Balkış, Mustafa Özkan, Kaan Bilaloğlu, Edanur Kuntman, Damla Erbahan, Ezgi Topçu, Gülçin Civelek ve Elif Cenal’in yer aldığı, ses tasarımını Burak Çambel’in yaptığı ve Güray Dinçol tarafından seslendirilen Zeki Müren Animasyon’u izleyebilirsiniz. Koff animasyonun ellerine emeklerine sağlık diyelim ve sizi 3 dakikalığına da olsa Zeki Müren ile baş başa bırakalım.

Animasyon Zeki Müren’i belki de ona en yakışır şekilde oldukça yumuşak, oldukça kırılgan ve oldukça nerede duracağını bilen bir şekilde anlatıyor. Son olarak ta Selami Şahin’e teşekkürlerini sunuyor. Aynı Zeki Müren’in hayatında olduğu gibi Hisar’da başlıyor ve yıldızların altında sone eriyor.

Koff Animasyon Kimdir?

Koff Animasyon, adından da anlaşılacağı üzere animasyonlar yapan bir şirket. Bulundukları yer ise İstanbul.Firmalara ve ajanslara animasyonlar yapıyorlar. Onlar bu şekilde para kazanıyorlar ama yaptıkarı her işi de para için yapmıyorlar anlaşılan. Youtube kanalları üzerinden diğer videolarına da bakabilirsiniz. İzlediğiniz bir çok reklamda yer alan animasyon filmler onlara ait. İyi firmalarla çalışıyorlar ve işin aslı şu ki, iyi birer ekipler. Çünkü insanın aklına şöyle bir soru geliyor. Hadi sen o animasyonu yaptın peki ya o sözler… Özellikle hem Müslüm Gürses Animasyon’da hem de Zeki Müren Animasyon’da bizi video bitene kadar hiç çözülmemek üzere ekrana bağladı.

Daha fazla animasyon, daha fazla video ve daha fazla yaratıcı düşünce hayalleri ve temmenileri ile yazımıza son verelim.

Leave a Reply