Video Klipler

Zamansal Çözünürlük : Cults “Abducted”

By Aralık 5, 2017 Ağustos 29th, 2020 No Comments

Yakaladım seni demişti kıza hiç aldırmadan gözünü çevirip gittiği anlardan önce yancısı sonra yabancısı olan

Alternatif giriş gerçekleştiremediğimiz Cults, Abducted‘ı bizi bizimle, gözümüzün içine baka baka ifade etmişken elimizi ayağımızı titrek pandalara emanetlendirip girişi sağlıyoruz çünkü gelişmeye henüz çok var.

Girişler yapılmış, kadın bir daha hiç yanılmayacağının yeminini kendine vermişti. Onu kendi kaderiyle baş başa bıraktığı için mutluydu ne de olsa adam elleri bağlı olandı da olmayan da. İşlek sokakaların arka planlarında çalan milleyetçi müzikler gibi değil de kendini nasıl daha iyi aktarabilirdi sorusuna da cevaben yüzlerimize gülüyorduk.

Akan suların durduğu zamansal haller ile dünya işleri adlı panaromik hatıraya uzun uzun baktık.

Klibin geriden geriye ilerleyerek gittiğini belli bir periyoda kadar takip edebildik ancak şunu hiç anlamadık, bize A+ veren dahi onları neyle ödüllendiriyor olabilirdi ki?

Boğazımızda şişkinlik ve ağrı sebebiyle doktora gitmeyeli, oradan güç ve güven hissi almayalı o kadar uzun zaman oldu ki. Tüm dürüstlüğümüzle kendimizi ölmeye bıraktığımız bu genç günlerimizde ilerleyen zamanlara duyduğumuz korkulardan dolayı meditasyona dayalı şeyler yapmaktansa sırt çantamızı alıp kaçmayı tercih ediyorduk diye düşündürdü klip bizi izlediğimiz yollar boyunca. Acaba korkmuş muyduk? Utandık mı yooksaa bilemedik mi?

Abducted, bağlılıklar üzerine verilmiş yeminlerin, takılmış yüzüklerin ve sonradan da ne kadar bencil olduğunu anlayıp, ayrılmış bir sistemsel deliliği kabul görüp öyleymiş gibi hareket etmelerin verebileceği üzücü olduğu kadar heyecanlandıran kararları sonuçlara bağlıyordu. Cults’ı ezelden beri sevmeyen tanımayan yoktu, bir sen vardın bir de senden içeri. İçeriden dışarıya gelenin gideni sorduğu hiç unutmadığı bir alan yaratılmış oradan fotoğraf atarlardı. Bu iş yapılmalıydı çünkü sahne tamamdı. 11’inci ayın 11. gününde saat 11:11’de uyuyor bilmem kaçıncı rüyamı görüyordu.

Ellerimize sağlık diyor kendimizi kankalara emanet ediyoruz. Çünkü kendini koruyanın elleri bağlıydı ve sıra bir onda bir ondaydı.

Leave a Reply