Bu Hafta Neler İzledikVideo Klipler

Fiona Apple “Every Single Night” derken…

By Mayıs 26, 2017 Temmuz 15th, 2019 No Comments

Fiona Apple klipleri izlerken aklımızdan geçen tonlarca şeyi şimdi size aktarmak üzereyiz fakat olanların bütününe biz de inanamadık. Hepimizin gördüğü milyarlarca renk objesi aynı şey ve biz bu durumu açıklayamıyoruz.

Fiona Apple abla ise bizi gömdü ta ki nereden baktığımızın değil neye baktığımızın farkına varıncaya kadar. Bu farkındalıkla elimize ne geldi ne geçti diye sorarsak eğer birbirimize gülümsemelerin anlamsızlaşmasına bile kahkaha atılabileceğimiz fikrini verdi, geçti.

“Sıradışı bir şeyler olmuyor” diyor video klip

Hep bir beklenti hali tabi kafamızda. Anlamlara ne oldu diyip duruyoruz? Kayboluyorlar. Uzun cümlelerin okunurluğunun düşük olması zaten hoşumuza giden. Az ifadesini ifade edecek miktar bulamıyoruz ki biz? Bir tane olan bile sonsuzluğa ulaşabilirken, sen hala “nerdeyim ben” sorusunu sorup duruyorsun her boş dersinde derinden derine. Bu senin seçimin ve en haklı isteğin elbet ama neden sahip çıkmayasın diye bakıyorum sana boş boş. Kafanı nasıl karıştırdığını görüp öğrenmeye çalışıyorsun. Bu da nesi? Kendini öğrenmeye çalışmak ne demek? Bu hangi deliliğin rakibi? İnsan mıydı acaba kazanan? Evet evet kazanan.

“Üst üste koyunca güldürmüyor ama öldürmüyor da”

Şimdi size kendimizle ilgili kısacık bir fikr-i beyanda bulunmak istiyoruz. Biz aslında tek bir ağızdan iletişim kurmayı başarabilmiş bir topluluğuz ve bir kısa filmi birlikte izlerken o filmin yazısını da birlikte yazıyoruz. Farkına varıyor musunuz hiç bir fikrimiz yok ama neredeyse her paragrafta değişen cezasız ruhlarız. Bu da bizim tarzımız tabi. Başlarken konumuzun odağını finalde kendimize bağlayacağımız hiç aklımızda yoktu tabi ama Fioana Apple gerçekten harikalar yaratmış bir kadın ve playlist’inize dolu dolu keyifler kaydedip iyi kafalarda dolaşmanıza neden olabilecek bir afet. Elbette neresinden baktığınız size bile bağlı değilken elinizdekini ortaya koyuyorsunuz. Bu cesareti cevaplayabilecek bir şey olduğunu düşünmüyoruz. Ne istiyoruz? Ne veriyoruz? Sorular bunlar… İyi seyirler.

Leave a Reply