Video Klipler

Rüya Makinesinin Mucitlerinden: Dominik Eulberg & Essáy “Dream Machine”

By Temmuz 7, 2017 Temmuz 15th, 2019 No Comments

Rüya incelemesi tadına parmak basan video klip köşemize hoşgeldiniz. Bu açıdan baktığınızda Rüya Makinası’nın yapılmış olması gibi bir gerçekle başbaşayız.

Evet bu bir yüzleşme deneyimi ama kafalar boş kalmasın da dolu dolu izleyebilelim hep gördüğümüz yerleri, izlediğimizi bildiğimiz sahneleri. Yüzleşme fikrini rüyaların nasıl göründüğünü düşünürken fark ettik. Freud gibi düşünüp “cinsel arzularımızı bastırıyoruz aga ondan oluyor” da diyebilirdik ama bunun böyle olmadığına da içten içe zaten hem fikiriz. Her yüzleşmenin de rüyası mı olur? Rüyalar buna mı hizmet eder? derken kaybolduk gittik kendi aramızdan. Ama buralardayız, en azından bu iyi.

Düştüğü yeri yakan değil de büyük gösteren başlıklara daha çok ihtiyacımız var. Hani kırmızı olanlardan.

Bu bir balon desek değil, bir piyano desek o da değil… Ama izlerken neyin nasıl çalıştığına dair içinizden fikirler post ediyorsa zihniniz, vardır o izlediğimiz sahnede de bir hâyır. Değişmeyen tek şeyin değişim olduğu fikrini net olarak izleyebiliriz bu kapalı devre çalışan sistemde. Rüyaları kaydetmenin ötesinde neyin gerçek olduğunu bilmemizde fayda var ama sonsuzluğu bu video içinde kaydedilmiş zamanlardan öteye taşıyamayan bir de yancı yönümüz var. O kısma karışmıyoruz, ona deli dedik çünkü.

kısa film animasyon logo

kfa, kafa takibi, kısa film animasyon kulübü

Kısa Film ve Animasyon odaklı platformumuzun daha çok video klibe ihtiyaç duyduğu şu gururlu günlerde bizimle kaldığınız için öncelikle çok teşekkür etmeye devam eder, bulutsuzluk özlemiyle andığımız gündüz mavisinin akşam pembesine dönüşünü, gökyüzünde varlıklarını sürdüren tüm atomlarla derin bağlar kurarak izledik bu video klibi. Hayret ettik doğrusu bu kadar mümkün nasıl bir araya gelmiş ve var olma haline toz kondurmadan devam etmiş. Bilemediysek te paylaşmak istedik, en azından dedik biri sesimizi duyar da bilmediğimizin görüntüsünü verir bize, eğleniriz onla.

Varlığınızı bir kaç dakikalığına ödünç alabilir miyim? Şarjım bitmek üzere de…

Video klibi izlerken aklımızdan, ormanın bilgeleri olan geyiklerden ve ahtapotunu çok sevdiğimiz yeni mahalle eşrafından dem vurmak hep bir arzuydu içimizde ama nasılsa matematiğin gazabına geldik te 2×2=5 dedik. O gün bugündür iflah olmayan tarzımızı yaşam prensiplerimizle bağladık ve sonuç eksi sonsuzdan artık sonsuza ilerlerken bir treni daha izledik. Ama olsun ekonomimiz büyük, dünyayı ABD yönetiyor falan… Biz hâlâ nerdeyiz?

Dominik Eulberg ve Essay birlikteliğinde hazırlanan müziğin ise kendi naif ritmi bizce klibe çok gitmiş. Hatta acaba önce klip mi hazırlandı gibi bir saçma soru da sormuş bulunduk ama olsun, neticede insanlık haliydi. Kaçırmamanızı dileyerek alttan üstten devam etmenizi dileriz.

Dominik Eulberg – Alman – 1978 doğumlu

Daha sık ziyaret edin bizi! Buralardayız.

Leave a Reply