AnimasyonlarVideo Klipler

Pyschedelic Adventure – Tripsiz Kafa Tripli Toprağa

By Haziran 11, 2017 Temmuz 15th, 2019 No Comments

“Oha! Ben ne izledim?” dedirtmek üzereyiz, kimseye söylemeyin!

Dünyanın bin bir türlü hali var sevgili dostlar, yakınlık duygusuyla yaklaştığımız tüm arkadaşlar, yol arkadaşlarımız, sevenlerimiz, sevdiklerimiz… Hepimiz duyalım bilelim ki size müjdeler falan getirmedik. Ne malum sebepler ki geriye dönük gözleriniz. Baktığınızda gördüğünüz yer gözlerinizin önü mü? arkası mı? Bilemez olduk dedik. İnandık, görmedik. İnanmıyoruz ki inanalım, bilmiyoruz ki bilelim. Bilmediklerimizden misiniz? Yoksa dikkat çekmeyi mi sevenlerdensiniz.

“Aman bana baksın da ne gerekirse yapayım!”

Bu cümlenin doğrudan sexle ilgili çağrışımını; “güzel kızın yanında takılan şişman kızın” çıkarsal göndermesi olarak açıklayan Carl Jung, bu bağlama bakın diyerek üstüne şunları eklemiş…

Robotik efektli ünlü yapımcı mimiği geldi.

Bilinen tüm gerçeklik fikirlerinin nereye ait olduğunu bilmiyoruz. Bunu öğrenebilmemiz için kendimize bir fırsat sunduk, şansınızı bizimkinden üstün tutmayın çünkü beraber yaşamayı öğrenemeyebiliriz ki buna mecbur da değiliz. Biz biziz ve biz de sizden bişeyiz. Ama sizden farklı olarak gücümüz gücünüzden geliyor. Biz de siz gibi gücün bir kısmını oluşturuyoruz ama güçlü olan da bir şekilde hep kazanıyor.”

Dijital ellerde ölmeyi bekleyen reklam banner’ı ricardo

4 Kitaptan giriyor animasyon film Psyschedelic Adventure izleyicilerin zihinlerine. Oha nasıl geçti öyle derken sahneler arasında bir parça var ki kopartıyor bizi tam orada. Saniye 46. Öte yandan kendi içimize dönük izlersek animasyonu, etkisini buralarımızda bile hissedebiliriz.

Dünyayı dünya yapan dönüp durmaya odaklı tutkusuydu ve biz sadece vardık.

Özür dileriz ama bu animasyon öyle böyle değil dedirtiyor bize. Kendinizden geçerken hatırlayın lütfen bu anları, geri dönüp bakabildiğinizde neler görüyorsunuz biraz bize de anlatın. Çünkü bilinirliğin artması, geleceği yaratır demiş atalarımızdan biri, sanırız ki Aşık Veysel. Dünya bir an, konan uçar, ay dolanır yıllar geçer, dostlar bizi hatırlasın diye eklediği deneysel işlerinden birinin kaydında.

İstanbul’da soğuk bir sonbahar sabahı yazılmış ve eskimiş şiirlerin üzerine işenmiş bir ilkbahar esintisi giriveriyor camınızdan içeri bir anda. Animasyon film Psyschedelic Adventure, bize bunu en kafa açıcı haliyle de veriyor aslında. O yüzden ne işenmişe kızın, ne yazılmışa kızın, ne eskimişe kızın. Kızmayın kimseye, bırakın herkesi; bildiğini yaşasın, deliliği yettiğince. Sen gidersin, adın kalır. Animasyon film Psyschedelic Adventure bizi böyle hatırlasın.

İzlemeyenler ve izleyip “yine olsun yine izlerim” diyenler için: ilk stop motion film, nedir diye soranların eksikliğini hissetmemeyi tercih edelim, bilgilendirelim.

Leave a Reply