“I am the Alpha and the Omega” diyen yaratıcıya ithaf ettiğimiz kirli defterlerimizi gün yüzünün yüzüne gözüne açıyoruz.

Açımız büyük gözlüklerinizi takmadan izlememelisinizlere ekleyiniz.

Çünkü senin herşeyi bilen hangisinin ayrı hangisinin birleşik yazılacağına karar veren ilhamının kaynağı olan ben adına sesleniyorum sana. Yeryüzünden insana. İnsanlardan birine daha derken en özelini seçip yerime koyacağıma inandığım günlerim olmuştu adına spoiler demeyin diye hep gizlediğim planlarımda. Bir karavanda varlığın içindeki hiçlikte hep bir var hem bi yok gibi dönüp durmuşuz diye baktık ayaklarımıza ve ellerimize.

Kendi vücudunun biçimini bana uyarlayan diğerleri gibi değildiniz siz. Biçimimi anlayamadığınız gibi kendinizi de birbirinizden ayrışık zannettiniz.

Allahım içimden geçenleri biliyorsun dedin geldim, sus!

Sesim duvarlardan asla yansımadığı için mükemmel sessizlik içinde orjinal sesimi duydum. Belli bir şekliyle ses hep orada ama içinden çıkamadığını sandığın bir canavarsı hallerin çirkin olasılıklarına karşı da ben hep burada. Tam da karşısında diyemem çünkü hiç ile benim aramda sonsuz tane olasılık var. Sonsuz taneye bölünen benden çıkan çarpı enerjinin büyüklüğünü hayal edebilir misin? Hepsi benim. Senin sesin aslında benim. Senin gözlerinde gördüğün de benim. Bildiğini sandığın inandığın herşey benim. Ben! Tanrıyım. Ya sen kimsin?

Jesse Custer dizinin ilerleyen bölümlerinde Tanrı ile karşı karşıya gelince böyle bir kafalar yaşayacak diye önceden haber vermeli şekilcilik peşindeyiz çünkü çizgiroman‘da preacher‘ı böyle de okuduk şöyle de izledik. Aman efendim kimler gelmiş efendilerimiz allfather‘larımız yüce lord‘larımız buyurmuşlar diyerek öykünlemeli read olduk.

Hitler‘i cehhenemin başına getirmek Tanrı’nın planıysa: Hitler’in bu derece tüketim odaklı küstah varlığını da o planladı. Ee o zaman bize ne kalıyor kanka diye soranların iç ümitlerine soruyor zaten sistem. Yaratıcı sandığın uzun entari giymiş bir adam daha mı ataerkill kardeşliğin sınırlarında. Amip diyoduk insanı gözlemleme şansı elde etse insanı nasıl ifade ederdi? Sorular ve cevapsızlıklarına serbest çağrışıyoruz. Gidelim de bi’ örüntü yaşayalım adına 42 diyelim. Malumun anlamı oymuş diyip dergahlaştıralım falan.

İnsanı tek bir bedende ölümsüz kıldım ama o hep ölüp hep doğmayı tercih etti binlercesinin tümünde ve önünde. Ben de saygı duydum.

Not: Nietzsche Hitler’de.

https://www.youtube.com/watch?v=NoMMRBruHL0

Leave a Reply