Kafam düşmeden itiraf edeyim çünkü bir daha bu seviyelerde düşmeyecek bilincimin vardığı varacağı enlere tırmanacak da tırmanacaktım.

Son düşen elmayı getirsin yiyek

Elmaların almadığı kurtları insanın bağırsaklarına sokmuşlar da çıkmak bilmeyen tutumlarını kendilerine has zannedecek kadar uzun zaman geçirmişler içerde. Merkezini sen doldurunca nasıl da güzel oluyor değil miydi de miydi? pek “bi miydi” dediler ve de diyemediler, dedirtmeyengillerden kupleler. içelim içelim de içimiz iç içe geçsin isteyelim. aman neymiş de ayakları kokuyormuş bunun. ezik yaa.

Düştüğümüz her yer yerdeyken her bir düş gibi salak salak şeyler yapmaya olan bayılgan tavrımıza nezaketen saygı gösterecek yaşa geldiğinizi bildiğimizden sizi sizinle küçüklemenin doğruluğuna inanmıyoruz ancak kendinizle ilgili şunu da görmezden geldiğinizi biliyoruz: dayatmayayım dayanmayayım. ne demekti bunlar allahım ne kafalardı bu kafalar derken geldik o günlerden bugüne. Değen değmiş değeri etmiş. Yetmemiş bir meta olarak erkeğin kafasında vuku bulmuş da öyleliğinden soğumuş. hangisi gerçekmiş kimmiş gerçek olan? “ben yatıcam sen bana bakıcan” güzel gel kabul ederim, gel umrumda değil. takıl sen. herkes böyle birini arar sen bulmuşsun bunuyorsun derler ama gelirlere takılmaz giderlerin olur o dediğimiz her bir tanemiz için büyüklenelim de hiç küçüklenmeyelim küçük küçük küçücüklerde yer yer ve zaman zaman. aman tamam.

Ortamlara eklediklerimizden gelen saygınlık size bize düşenleri düştüğü yeri yakanları alıp alıp kaçanları bi nanoda iki arada bulmaya çalışmak nasıl da bir saygısızlıktı. aman öyle olsun da böyle düşünürümlerin gel gitlerinde kendinin ne olduğundaydın iki gözünün ortasında dediler de kulaklarımı kabarttım ne diyolarmış diye pek bişey çıkmadı. genel olarak üstü kapalı konuların kapalı tutulan konu başlıkları ve gizliliklerine esasen uçan dairelerden gelen eli telsizli adamlar. daireler uçmuyor uçamıyordu. kafası yetmiyordu dairenin duruma. gösterişi yetmiyordu. eli silah tutan her erkeğin askerliğini yaptığı erkil toplumumuzun daireler çizen erbapları. b mi p mi derken geçirdiğimiz günler ve hiç seçemediklerimize duyduğumuz sonsuz yalanlı nağmeler. seni seviyor olsam yanında olurum dimi? demek ki sevmiyoruma getiriyorum niye zorluyosun git işte diyenlere aldırış etmeden gelen kısa film “Cycle” bi’ göz ilerde.

Leave a Reply