Kısa ama etkili Poulehouse reklamı makinelerin sistemine yaptığı göndermelerle et tanrısı arasında bağ kurdurmuş, bağdaşık bağlaşları bağışlayan yüce yüce rablerin adıyla okutmuştu.

Mouse çok ağır beni rahat bırakır mısın? Ekranımı izlemenden hoşlanmıyorum ama ısrarla azmediyor, beni adeta etkiler altında bırakıyorsun dediğin gibi bir şey de değil ki?

Senin elindekini kim bilecekti başka da buralardan başka bir kafanın olduğu gerçeği ile seni yüz göze bırakacaktı. Soda ısmarlamaya bile anlam yükleyen ideotistik idealizmime göre seni soranı sana bırakacaktım.

Elinden geleni ardında tuttuklarının ardına bakakalabileceklerden misiniz de öyle değilmiş gibi bi’ haller bir şeyler falan. Uyumsuzluktan huysuzlanıp uyumluluğu da hiç ön planda değilmiş gibi algılayabiliyorduk. Uyumsuz ama tutumlu bi şeyler falana filan. Düşseler dilimize dilimizde plesenk olurlar ama ortaklaşa bildikleri espirileri akıllarında daha iyi tutarlar derler insana da insana yüklenen anlamı kimin ortaya ilk attığı ile ilgili iddaalı isimler boyu biz.

12 boyun 13. kıyısına bağlı olanlarmış atalarım. Sahiplenme duygumun ender rastlantıları üzerine sessizlik yemini etmem gerekiyormuş. Etmem. Edemem. Ettirmeden de çekmem. Gideni beklememen gerektiğini hissedip farkına varamaman kadar da acı ama ne acı. fallan – yeni nesil fal programı.

Leave a Reply