AnimasyonlarBu Hafta Neler İzledik

Kısa Film Animasyon İle Müslüm Gürses’in Hayatında 4 Dakika

By Mayıs 16, 2017 Ağustos 16th, 2019 No Comments

Müslüm Gürses ve Animasyon birleşmişse bizce de izlenmeyi hak eder, sizce de.

Müslüm Gürses animasyonu ile çok özlediğiniz insanların hayatlarına dokunabilir, başka başka diyarlarda kendi ruhunuzla karşılaşabilir ve günlük hayatta hayatın yoğunluğundan göremediğiniz renkleri artık hissedemediğimiz kişilere aktarabilirdik.

Kimleri özledik bu hayatta?

Zeki Müren’i özlemiş olabilir miyiz? ve ya Müslüm Gürses’i…

İşe bu noktada giren aksiyon, black mirror’larımıza koff animasyon üzerinden akıveriyorken yetişip tanımadığımız çocuğun anlatılarını sakin sakin izlerken dinleniyorduk.

Kısa Film Animasyon ve Koff

Koff, Bir seri yarattı. 2015 yılında serinin ilk misafiri Zeki Müren oldu, gözler ikinci misafirdeyken misafirin adı belli oldu. Müslüm Gürses. Gözler tekrar koff’a döndü merakla beklendi Müslüm Gürses animasyon çalışması. Biz beklerken önden bir mini bir fragman yayınladı. Meraklı gözler büyüdü animasyonun yayınlanacağı tarihe odaklandı.

Müslüm Gürses’in kısa animasyon filmi 2016 yılında ve Baba’nın ölüm yıl dönümde koff tarafından yayınlandı… Tekrar izlemek isteyenler ve yeni haberi olanlar için.

Kısa film animasyon “Müslüm Baba’yı kalemimizle ve özlemle” anıyoruz diye başlıyor ve dökülmeye başlıyor muhteşem çizimlerin arka planında muhteşem sözlerde “Bir bahar günü eski kerpiç evde zamanın eli değdi bebenin baba ruhlu yüreğine, karardı şairin kalemi soldu mutluluk güneşi, karar verildi hüznün gereğine”

Ve devam ediyor Müslüm Gürses’e has olan hüzünle. Müslüm Gürses’in animasyon kısa filmi Baba’nın hayatını anlatmaya 4 dakikanın yetmeyeceğini fark etmiş olacak ki, anlatmanın ötesine geçmiş. Animasyonu izlerken siz de hissedeceksiniz. Görsel ve işitsel olan duyguların ötesine geçip Müslüm sanki sağ eliyle sırtınızı sıvazlıyor, “bu da geçer” diyor size.

Leave a Reply