Kısa Filmler

Mr. Robot Tanrı Sahnesi

By Mart 19, 2018 Temmuz 15th, 2019 No Comments

Kısa kesitlerden derlenmiş irili ufaklı tüm gösterileri bir kenara koyuyoruz ve görüntüyü olurken izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Kısa kısa daha kısa diye adlandırdığımız parçaları kendi büyüme eksenlerine odaklıyoruz. Yenilikçi saydığımız tüm manifestoların iptali için mahkemeye başvururken iddaa ettiğimizi sandığımız hakkın arkasında duran ve onu hak eden kimi yönlere belki haksızlık etmek istiyoruz. Çünkü haksızlığa uğramışlığın nasıl bir tutku olduğunu ve verdiği adrenalinin sert seviyelerinde kendini kaybetmeyi samimi buluyoruz.

Kim kaybetmiş onlar bulsun?

Onları biz yarattık diyen fikre kendini kim var etti sorusunun sorulması kadar anlamsızlığa anlam yüklemekteydi olay. Zaman vardı ve zamana kapılmış, akabinde insanlaşmış ama yozlaştığını zannetmiş bir varlık grubunun temsiliydik. Gerçeğe gözlerimiz açılsın derken ne kast ettiğimizi, hangisinin ironik? hangisinin gerçek olduğunu düşüncelerimizde bildik. Olsun diyebildik çünkü biz zaten bizdik ve hep beraber bizlerleydik.

mr-robot-tanrı-sahnesi-izle

mr. robot, tanrı sahneli kısa film

Kendini keşfettirmenin ilk yolu: çok anlatmak. hep anlatmak.

Bilinmeyen güzelken, mistik diye adlandırdığımız bir ön sözün gerçeğine kapılmadık hiç. Ramazanda pide kovalayan çocuklardık biz, ne zararımız olur elaleme. Mermilere düşen üç beş kat artışın mı kerametindeydik? Sivil savunmaya destek olmalıydık yeni fikirler yaratıp onlara inanmalıydık. Burası tehlikeli yaklaşımlara neden olduğunda ise Mr. Robot‘un efsane başrolünden kendine has bir tirat izledik. Sizin de izlemeniz için bunu şuraya onu da bir yerlere bırakmaya karar verip sizden sevgiyle uzadık.

Mr. Robot Tanrı Sahnesi (İngilizce Küfürlü) Türkçe Altyazılı

Leave a Reply