Korkuluk rüyalarımız diye başladı mektubuna matkabın kuru gürültüsünü kafasında ıslatan genç adam. Korkuluklu rüyalar, gelmiş ve geçmişler, sileceklerimiz, sildiklerimiz, sildirip gidenler ve önüne bakarak uzaklaşanlardan merhaba.

Yolum yolculuğum nasıl geçti iyi miyim?

Söylentilerle yayılan dakikalara boğulan bir kaç küçük hatırayı virgülsüz okuyamayan… sığır doğdum at gibi ölürüm kime ne diyenlere göndermeli kısa film tadında video klip kafalardan bir dakikanın altı ve üstü. aman allahım diyenlere en çok da şeymiş gibi yapanlar. korkarken kaçanlar. hiç işime yaramaz ben pragmatik programlandım diyerek müzmin hayallerini kovalayan içsel gerçeklikler size de merhaba.

Ama itiraf güzeldi itiraf et

Günün en erken saatlerinde başladığımız günlük yolculuklarımızda yolculuk çantası yapmayı ihmal etmeden yürüyorduk sabahlar öğlene doğruların en güzel enerjilerini yayarken. kimi zaman spor yapmak isteyip kimi zaman sağlıklı beyaz yakalı anlayışlarımıza “yoo ben patronun parası için değil kendi şartlarımı güzelleştirmek için sabah erkenden işe gidiyorum aaabiiieee” diye yalan söyleyenlerin yalanlarını gerçeklik çerçevelerine çivilediğimiz güzel zamanlardan da merhaba.

Hani en çok merhaba gibi ama neye merhaba nerden merhaba nasıl merhaba nasıl lan merhaba diye diye anlatamadıklarımızdan da bilakis bir o olacak kadar merhaba.

Zktiğimizin merhabalarına uyumlu eşsesli sözcüklerimiz ile kafalarımızı karıştıran, bizi olduğumuz delikten çıkaran tatlı dillerin alınlarından öpen ataları babaları ve derhalleri. emrediyorumları. ben paranın sahibiyim en büyüklerinden diyenleri. gel gel bişey söylicem diye bakanlar. size de merhaba.

Nasıllığın nesilliğinden yaşlılığın yanlışlığından giden yollar ve sen

Sana hakaret etmek istedim bu güzel olmasını sevdiğim günün içindeyken. Gözlerim gözlerine devrilmek istedi ancak gözlerin kimsenin gözlerine devrilmek istemezdi. Ekrana bakmak isterdi uzun uzun da kaçmak için hep bir sebep daha bakınan gelmiş yönleriyle.

Elbette sen arada bir gelen bir narin kullanıcısın da ve kesinlikle böyle bir derdinin olmadığını herkese kanıtlayabilecek kadar öyleydin ki kanıtladın. Ama işte amacın aman da  yamacın olmasaydı da sen sen olacaktını aktarırken bir türlüyü iki dürzü gibi görüp bir tanesine mâl etmekti içsel niyetin olan. Allahım öyle mi olacaktı böyle mi kalacaktı? Bilinen bilinmeyene söylesindi.

Gelip geçirdik biz de tabi şimdi bişeler’

David Zowie kim neden böyle biri böyle bir isimle yayın yapıyor hiç araştırmadık inanır mısın sevgili okur. Çok da skimizdeydi açıkçası. Güzel mi güzel keyif verici dijital madde itimatımıza da uyuyor… ne yapalım kanki? oturup wiki mi kurcalayalım senin için?

Yok amk daha neler. Sen solcusun ben kadın faşisti öbürü en büyük gücü “hangi güçlü yalanla insanları kandırmak pahasına elde ederim” diye düşünen bir başka düşünce bölücü güç arzusu falan.

E daha ne mk bizce bundan geride kalanı yılan dolan. Olay House Every Day (Weekend yetmez)

Leave a Reply