Kelimeleri uzatıp da ettiği lafı bir an önce bitirmeye çalışan kaba görünümlü ama nazik bir dayımız olan “Hile”, verdiği hileli yolların hilesel hissedarlarıymışız hissi ile yüklediği anlam kargaşasına welcome to the jungle.

Bak şimdi burası çok önemli

İzledik, saygı duyduk, adamlar çalışmış dedik, emeğe yapıta esere hükmedecek kadar salak mıydık diye sorduk ve geldik o en parlak noktaya.

Be güzel kardeş, yazdığın kodu realitene döken şeye sahipken hangi vizyonla kalkıp dağ evine kaçtın da kendine ülke kurmadın ordusunu almadın babam afedersin. Belki misal dünyayı bile tekleştirirmişsin de falan falan.

Kızınca kızdı olanlara, işletme mezunu iş arayan genç açık öğretim dostlarına ve tabi ki hır gür derken bir sürü sebepsiz zamanı olan biz insanlara selam etmiş uzaktan “Hile” dizisi.

Özel isimleri vurgularken izletebildiği kadarını elimize tutuşturmuş harikalarla dolu bir çalışma olmuş vizyonumuza dolarken kendisinin işleri. Ama işte ne işleri. En çok da hangi işleri nerden gelmiş gibi bişeyleri…

Yok efendim yarına çıkacak mıydık belli değil anomalisi ve totalden histeri

Şöyle düşündük “mesela ben tanrıyım” es kaza bir oyunun içindeyim. gerçek dediğin ile oyunun kendisini algılayamadığı noktadayım ve ne dilersem o olur? Lan hakkaten dost kazığı yemek, dağ evin kaçmak, dost kazığını öldürmek, sırf silahla çok karizmatik oluyorum olm ben diyebilmek için vizyon daraltmak. Düşündürdü bizi yine gözleri… Ama işte düşününce de düşümüzden ayrı kalırdık ondan kime nee bize ne? Size ne olm…

İlk bölümü sonuna kadar izleyince tüm hikayenin akış bilgisine sahip olabileceğiz bu güzide eser ile günde 2 saatten 1 haftanızı kurtarıyor çok abartmadan olduğu kadarla da yetinebileceğimizi siz değerli okuyana ifade etmeyi bir vatani görev biliyorduk.

Hem çok da en çok ben çokluğunda çoklaşanlara gelen youtube dizisi Hile gözlerinizin önünde… Aman kaçırmayın.

Bir Cevap Yazın