Kısa kısa filmlerin ardı ardı kesilmeyen görüntülerinden merhaba. Ben insan.

İnsan olan olmayandan kopan ona yandaş kalan. Dışardan bakılınca iyi güzel de içinde canavar olan kim ola? Kimler kimlere derken geldiğimiz zamanların öncelikli yapı taşları olan kısa filmlerimizi izlemekti bizi biz yapan çünkü animasyonların da asidik desteklere pek ihtiyaci olabiliyordu zaman zaman. Kendi kendine en çok güvenen zihninde de kim bilirlere hiç kapılmayan. En çok inanan insana.

Yaşanmışlıklarımıza Dikilen Mumların Tövbekar Anneleri ve Mutlulukları

Bitişler seviyoruz, gidişleri önemsiyoruz. Acaba benim için şimdi ne yapacak demenin dayanılmaz hafifliğinde hafifliyor adeta kayboluyoruz. İlk kimin gittiğini gidenin ardına bakarken hep çok düşünür hiç sonuç bulamaz gibiyiz. Kimimizin kimsesi kimsesizlikle itham etti bizi. Seni benden beni senden ayırana beni bana bırak diyebildik hadsizlik olmayacaksa.

Perdenin düşmezliği, ışığın değişkenliğini yaratır diyolar.

İçimizden atamadığımız ibarelerin hatalarında hayat bulan kimsesiz çocukların dramına son verdiğimiz aşağıdaki açıklamlar doğrultusunda yaptıklarımızın yapacaklarımıza kurban edildiğini zannedip biraz üzüldükten sonra nasılsa geçer trenine ulaşmak için hızlı adımlarla evden çıktığımız zamanlarda üstümüze tükürülen yağmur damlalarının altındaydı anlam, anlam taşıyan, anlam arayan, aradığı anlamı en uzun cümlede zanneden. Arayanda arayan ama hiç mi bi türlü bulamayan. De’yi hangi durumda ayrı yazamayacağını bilemediğinden tüm -de’leri ayıran. De’sini dediklerimize dedik ki de de ona da de ama o dedi ki hayır bu bir sır. Kimseye anlatma, üstünü kapat öyle paylaş ama görmezse senin değildir dediler ki hayat kısa falan.

Değerli Venüs sakinleri Mars atmosfere girdi.

Bir gün dediler ki savaşçı olacak bizim Gaia. Büyüyünce Mars’a geçecek dünyanın ikilemliğinden çıkıp bıçkın bir avcı olacak. Günün birinde Satürn’ü bir diğerinde de Güneş’i istila edecek. Çok büyüyecek insanoğlu da kabuğuna sığamayıp galaksisini ele geçirecek. Bütün büyük boyutların kontrolünü sağlayacak yüce zekanın parçalarından oluşan alanın en haklı sahibi zannederek, ifade edecek büyüttüklerimizin büyüklüklerini.

Kimbilirin çıktıları abartıdır çoklukları.

Aşırıya kaçmamakta olan sakınlıktayız. Sakin kalmak için sakın sakın sakındık. Abartmayalım mı dimi? İnsan davranalım insanımıza. Eni sonu biz de bir kısa film parçasıyız. Üstü başımızdan kısacık bir parçayız. Şu an sen olan “elindekileri alan gaddar baban gibi zalım mı olacaksın çoluğuna çocuğuna” çoluk çocuk kafasında olup olmadığını anlaman ortalarında. Sonuna vardığında varacaklarının yeri aidiyetin kadar derlerdi, insanmazdık hiç. Bil ama söyleme dediklerinden bir söylenen daha.

Kısa film ile animasyonu karıştırıp sonuçları gözledik.

Baş harflerimizden yazılmış şiirlerin en güzelini sizlere gönderirken kısa film Çark da bizi kendisiyle etkileyenlerden al aşağımıza eklenmeyi hal ve hak eden yeni bir yetme. 3 saniye sonra tıklayacağınız zaman bizden size upuzun bir hediye.

Leave a Reply