Festivaller

Marmaris’in “Keyifli” Kısa Film Festivali Geliyor!

By Haziran 28, 2017 Temmuz 15th, 2019 No Comments

Kısa film festivali yarışmalarını destekleyen ve gelenekselleştiren Marmaris Belediyesi bu yıl da; 3. Kısa Film Festivalini düzenliyor.

Marmaris Kısa Film Festivali geleneksel olarak düzenlediği uluslararası yarışmasına bu yıl da devam ediyor. Kısa Film anlayışını yaşama ve yaşatma ruhunu korumalarından ötürü; özellikle takdirlerimizi hep kendinde tutan, ender kurumlardan olmalarıyla biliriz çevremizce kendilerini. Gelişip güzelleşmesi, katılımların artması, bu yıl da gönlümüzden geçen.

Marmaris Kısa Film Festivali’nde bu sene neler var?

Marmaris Kısa Film Festivali boyunca, Kısa Film gösterimleri ve atölyeleri var. Atölye çalıştırıcaları kadrosunda Hayri Çölaşan ve Filiz Çakmak görev alıyor.

Geçen yıl gerçekleştirilen II. Uluslararası Marmaris Kısa Film Festivali‘nde Hayri Çölaşan tarafından “kısa filmde ışık kullanımı” üzerine uygulamalı bir atölye gerçekleştirdi. Yaklaşık 20.000 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen bu atölyenin notlarına kameraarkasi.org adresinden ulaşabilirsiniz. Ve bu yıl ki festivalde gerçekleştirilecek atölyenin tarih bilgisini de marmarisfilmfest.com adresinde bulabilirsiniz.

3. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali, kısa film yarışması düzenliyor.

Kısa film yarışması her yıl Ulusal ve Liselerarası olmak üzere düzenleniyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Kısa Film Yarışmasının detaylarına, şartnameye ve başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. Jürinin 1 Ocak 2016 tarihinden sonra çekilmiş filmleri görmezden geldiklerini de hatırlatmamızda kesinlikle fayda olacak.

Marmaris Kısa Film Festivali Yarışmasına Katılın

BASIN BÜLTENİ

Bu yıl Ekim ayında üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali’ne başvurular devam ediyor. Festivale film göndermek için son katılım tarihi 10 Ağustos 2017’dir.

Festival, MarmariSanArt (Marmaris sanatçı ve sanatseverler topluluğu) organizasyonu olup, gönüllü bir ekip tarafından hiçbir maddi ve ticari kazanç amacı güdülmeden, Türkiye genelinden birçok sanatsever kurum ve kuruluşların ayni yardımları ile düzenlenmektedir.

Festivalin amacı; kısa film yönetmenlerine hak ettikleri değeri ve ilgiyi yaşatmak, eserlerini Marmaris başta olmak üzere Muğla bölgesinde halkla buluşturmaktır.

Festivalin danışma kurulunu gazeteci ve televizyoncu Gürkan Hacır, Sinema Prof. Bülent Özkam, yönetmen Engin Ayça, tiyatro ve sinema oyuncusu Gülsen Tuncer, yapımcı Özlem Küskü, yönetmen Jale İncekol ve kameraman Filiz Çakmak oluşturmaktadır.

Ana jüri ile ilgili bilgi ve festival programı ilerleyen tarihlerde açıklanacak olup, festival hakkında detaylı bilgi ve katılım koşulları için https://marmarisfilmfest.com/ ziyaret edilebilir.

3rd Marmaris International Short Film Festival

Applications have opened for the 3rd Marmaris International Short Film Festival, which will be held in October 2017. The deadline for submissions is August 10, 2017.

Being a non-profit event and accepting only contributions in kind, the festival is organized by MarmariSanArt (a group consisting of Marmaris-based artists and art lovers) and a team of volunteers and is supported by art-loving institutions and organizations from all over Turkey.

The aim of the festival is to introduce the works of short film directors to the public in Muğla region, especially in Marmaris, and to draw well-deserved attention to their works.
The advisory board of the festival consists of journalist and TV broadcaster Gürkan Hacır, prof. Bülent Özkam, director Engin Ayça, theater and cinema actress Gülsen Tuncer, producer Özlem Küskü, director Jale İncekol and camerawoman Filiz Çakmak.

The information concerning the festival schedule and the main jury will be announced later, and for detailed information about the festival and the conditions of participation you can visit https://marmarisfilmfest.com/.

Yakın dönem gelişimlerine kilometre taşı olmalarından ötürü Marmaris Belediyesi’ne sevgilerimizi ifade ederken artı bir yarışma duyurumuz olan ve yakın dönemde gerçekleşecek festivallerden IVA Natura Kısa Film Yarışması jüri kadrosuyla gözümüzü dolduruyor. İlgilenenlere duyuralım.

Leave a Reply