AnimasyonlarBu Hafta Neler İzledik

Aman Vermeyen Animasyon “The Village”

By Mart 30, 2019 Temmuz 15th, 2019 No Comments

Kafamızdan attıklarımızdan bir tutam daha ekledik ve Village animasyon filmi küçükten büyüğe giderken çok sevdik. Hem kendi mahallemizdi izlediklerimiz hem kaçamak aşkları görmeden edemeyen gözlerimiz.

Kısa film “The Village”Mark Baker tarafından çokbinllik oymalara maruz kalmış youtube’un sevilen animasyonlar listesinden soframıza gelmiş akan akan ve akan bir animasyon. Tuzuyla biberini de karıncalar taşımış te uzaklardan dediler ama izlemeden inanmadık.

Denedik, o öyle oldu

Village animasyon film içsel bir dönüşümün dışsal pencerelerine vurgular yaparak girdi kafamızdan içeri. Altınlarını çok seven adamların komşusu güçlü insanlara yar edilmeyen plastik kancalar ancak birer gözlükle son bulunca rahatladı nefsimiz. Biraz farkedince intikam isteyen düşlerimizde intikam alacak haddin son kişisi olduğumuzu gördük, fısır fısır bişeyler de anlatırken birbirilerimize.

Şımardık ama cıvımadık temalı animasyon film “Village”

Animatörün animasyona etkisini ataerkil bulduk. Özellikle mahallenin kontrolünün kadınların gözetiminde olmasından bu sonucu doğrularcasına, idam sehpasının çevresini taradık. İnşaatkârlar erkek olsa da arkadaki fısıltı hep kadınlarındı. Fısır fısır inşa ettiler de göz gördü akıl yanıldı. Neyseki duygu da vardı, gözümüzü o kurtardı, ormanda sevişenlerin gözü karalığına yakınlaştırıp uzaklaşırken.

Kralların kılıçları kiralık hayatların inançlarından daha mı keskindi?

Anlayamadığımız şeylerden bir demet tiyatro demeyi hep sevdiğimiz gibi Sıdıka demeden de geçemiyorduk. Ne x ne y ne z kuşağının çocuklarıydık, hepsi de sadece anlamlandırılmış isimlerdi. Bize gelir miydi emin değildik de eminmişiz gibi yapmayı da hiç ihmal etmedik. Savunmalar geçer izleri kalır adlı kısa animasyon film “Village” gözlerinizin önünde…

Sizdeyiz sayın izleyici.

Leave a Reply