OKAYİ YAMAÇİKİ

İzleyenlerin izlemeyenlere izlettiği, başlangıcı itibariyle kalbimize çarpan ve dramatik sahnelerle süslü Some Thing kısa animasyon film ilkelliğin öğreticiliğinden.

AFTER MAFTER KANK

Nasıl olsa dünya dönüyor ve insanlar düşüyor diye elinizdekilerin kıymetinden kopmanız istenirse yaşam alanınızdakilerce, elinizi kaldırın ve amerikalıların şu meşhur lafıyla kendinizi ifade edin.

Biz ve noktayla hiçbir zaman muhatap olma gereği duymamış düşüncelerimiz. Biz ve yolladığımız tüm güvercinleri ısrarla geri yollayan benliklerimiz. Karşı koyamadığımız, eskitemediğimiz heyecanlarımız. Sadece düşünüyoruz boylu boyunca. Düşünüyor ve bölünüyoruz. Akrebe, yelkovana, saniyelere ve daha fazla an’lara adanıyoruz. Biz, sözün düşünce işçiliğine bağlandığı kavşaktayız. Bu yüzdendir ki bizim mesailerimiz hiç bitmiyor. Arkadaşlarımız, ailemiz ve yakınlarımız bilhassa bundan muzdarip. Göremiyorlarmış bizi. Onlara, görmenin; gözleri ödüllendirmekten daha fazlası olduğunu söylesek anlarlar mı? Kendilerini mülteci gibi hissedenlerin ortak özelliği, ait olmadıkları bir coğrafyada hüküm süremiyor olmaları hissi olabilir miydi?

Anlamanın yorgunluğu üzerlerimizden geçip giderken, duygusal jimnastik nedeniyle fazla enerji kaybına uğrayan insanların yüreklerinde büyüyen zayıflığın kapandığı, yaraların iyileştiği ve insanın “kurban edildim” bilgisinden dolayı kendisi için ağlayıp sızlamadığı yeni dünyanın ilk çağındayız. Bunlar da dostlarımız. Some Thing kısa animasyon film tekniğinden duygusuna çok beğendiğimiz bir çalışma oldu. Some Thing kısa animasyon film sizlerle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here