Minimum hayallerin maximum birlikteliğinden merhaba. Ben susuz dede. Parkın oradan döndüm de sokakları bir bir ikiye böldüm. Bir tanenizin bile kılı çok değerliyken nasıl da yüz çevirir, sizden birbirinize ulaşamamanızı isterdim ki ayıp mayıp bişeylerde.

Katkısız ekmekten yapılan buğday birası

Sen hiç dram sevmez misin diyenleri sevememek kadar ayıp acil acılı kaçırdı. kaçırdı kaçırdı en çok bu kaçırdı diye izlediğimiz kısa film Oh Sheep! oha oha efektlerini geri kalmışlık olarak algılamazken, baktığının değerini, bakarken görenlerin, “odunu bile affedenleri” olduğu gibi sevenlerin dünyasına sokup sokup çıkartıyordu.

Konunun başını unutmasak sorun yok ama işte başı yönü bir değil de neydi ki neydi neydi?

Dünyamızı karartanlar bizi maskelerin ardına saklayanlar. Ey aptallar ve en duygusuzlar en çok da duyamayanlar duygusunu falan. Dram yaratmaya devam eden ışıklı gösterileri ile paramparça aşklar ve köpekler diyenleri görmeden de edebiliyorduk. Vazgeçilmezlik hislerine atılan özgüven tokatları. Aymazlık etmeden serseriliğe bulaşmadan evden işe işten evenin altın kurallarından merhaba diyerek başladığımız günlerden birindeydik orada. Küçücük kedilerimiz yavrucak bebeklerimiz neden hasta olmuş ki bu fıstıktanesi dediğimiz. Allahım Venüs’ü bana bağışla derken koyun hangi duygunun ardından istediğini istiyordu da istememiş gibi yapması bekleniyordu? Herkes simülasyonun tanrısıysa neden bazıları daha tanrı da bazıları daha az. Bilinmez bilinmeye koşarken bilinenlerin bildirdiklerinden merhaba. Yine mi merhaba. Evet evet hep merhaba.

Hangisi gerçekti neyin gerçeğiydi.

En gerçek benim çünkü ben ne istediğimi çok iyi bilirdim diyen yaratıcıyı yaşıyor olma durumumuz simülasyonun bedeniydi ancak insan bir robotun içinde arardı kendisini. Nasıl bir bedendi ki bize tapınak oluyor, sırdan nurdan ışıklar yaydırıyordu. Nasıl oluyordu ki bedenden, bir başka bedeni “renkleri için” yargılaması falan bekleniyordu? Bu neyin haddiydi hatırlasana hatırlasak ya unutmasak hiç filan? Dimi kank??

Kaçarken arkamızda bıraktıklarımızdan:

Leave a Reply