AnimasyonlarBu Hafta Neler İzledik

İnsanlar ve Misyonlar “Quacksalver” Kısa Animasyon Film

By Eylül 7, 2017 Temmuz 15th, 2019 No Comments

Gerçekçi ol canımı ye dedirten kısa animasyon film “Quacksalver”

Haftanın sonu yaklaşırken ve biz paylaşacak iyi birşeyler ararken “FilmLoverss” ekibinin paylaştığı, hassas teraziliğini sakınmış, başarılı bir kısa animasyon film ile karşılaşınca pek sevindik. Yorumlama estetiklerini de ayrıca çok beğendik. Ancak, tam da, bazen, sesimizin gücünü yeterince ifade edememek gibi göründü gözümüze, en yüzeysel yanlarından. Sonuçta biz de tüm diğer illetler gibi bir millet parçasıyız ve haliyle sistemin minik masum görevlileri değil, ta kendisiyiz! Doktorun suçu yok. Hepimiz doktoruz.

Kısa animasyon film, yeterince iyi olamamamış tüm ebeveynlerin beyinlerine soruyor. Öncelik kimde?

Yüzleşmemizin önceliğini elbette önemle taşıyoruz. Biliyoruz da bi yandan doğruluğumuzu ama yine de gözlerimiz açık gidiyoruz. Belki de görmemiz gerekenlerdir onlar diyip. Merak eden ajanlarız hepimiz, birbirimizin hayatında. Merak gidince zevki kalmıyor ya ondan işte bizim de anlatmak istediğimiz, derdimiz.

Kısa animasyon filmQuacksalver“, bir doktorun gözünden izletiyor çizgisini. Hastalarına uyguladığı naçizane tedavi yöntemlerini eleştirerek giriyor kafamıza. Sistemi eleştiren yönünü görüyoruz ve mutlu da oluyoruz bu duruma. Hani diğer yandan sisteme giydirince “en büyükten güçlü” mü hissediyoruz tam bilemiyoruz. Ama yine de rahatlatıcı etkisini göz ardı etmiyoruz. Motto gibi, “Sisteme Karşı” geldikçe onu geliştirip büyütüyor olduğumuz gerçeği.  

Tamam da sorun ne ben hala anlamadım diyenler için geliyor : “Eğlen, öğren, yap”

Bilimsel makalelerin üreticisi olsanız gurur mu duyardınız kendinizle diyor bize kısa animasyon film. Bir kolu olmayan adama üflenen peri tozunu yutanlarız hepimiz. Piç bunlar ya demeyi de ihmal etmiyoruz çünkü animasyon en eğlenceli haliyle süslüyor gece yatarken ki rüyalanmalarımızı. O yüzdendir zaten insan, “inan” fikri üzerine çalışır. Çok ta şey yapmamakta fayda var.

Sistemi eleştirirken dikkat etmemiz gereken hususlara örneklerin ciddiyeti.

İlgili bir bağlantıyla paylaşmak istiyoruz. Sistem karşıtlık ifade etmiyor kendi aslına, bütününe. Kendi içinde karşılık yaratması gerekli elbet ancak bu da bizi seçimlerimizle var etme şansına ulaştırır ki değerli olan budur. Elindeki imkanlar olmasaydı seçim yapma gibi bir fikre bile sahip olamayabilirdin diye gidiyor gerilere kısa animasyon film. Bunu aşmanın en mecbur yolu da bilinmezleri bilinir kılmaktan geçer. Şımarmanın egosunu düşün. Hızlı büyümek çabuk düşürür. O yüzden hep zamanı doldurmanın ardında insan. Arayışımız bu. Sistemin içinde sistemi aramak. Eleştirmek için çok yersiz bir durumdayız.

Daha fazla farklılık üretip, daha çok insanın, daha çok şey konuşmasını sağlamalıymışız.
Onları farklı olmaya ikna etmek istiyormuşuz. Neden? Aslında hiç… Sonuç: Dünya dışı yaşam.

8 – 9 yıldır kendini iyi hissetmeyen tüm dostlarımıza günde bir avuç doktor tavsiye ettik.

Kısa animasyon filmin sonucuna odaklandık ve Filmloverss ekibini başarılı paylaşımlarından ötürü tebrik ve takdir ettik. Araların önemliliğini ve bunu sürekli sürdürmek isteğimizi perçinledik. Çünkü onun doluluğu; bir boşluğun, bir başka boşluğa ulaşmasından geliyor olabilir.

İlaç diye yuttuklarımıza sevgiyle veda edip, elimizden gelen tüm imkanları bir arada tutmayı ihmal etmeyelim. İnsandan alınan parçalarla iyileşen insana faydalı olmaya devam edelim. Bütün bunların dışında da varsan bi’ de yorum at senin de kafanı bilelim.

Hatalıysak sollamadan göz atmanızda fayda olduğunu düşündüğümüz “The Counting Sheep kısa animasyon film“e göz atmanızı da ayrıca önemsiyoruz.

Leave a Reply