Animasyon izlemek için bugün kafanda neler var?

Sanki  hepsi gururlu bir!

Kutu. Bunun içinde ilerliyor her şey. İlerlediğini düşündüğümüz her an, elimizde mavi renkli kalemlerle sağa sola saldırdığımız, hırs dolu anlarımız olur yani hani bazen? O gibi. Ben gibi sen gibi tabi en çok ta, sen gibi. Gibi sesi hangi anlama gelir hepimiz biliriz, ama hepimizin gibi’den anladığı ve bildiği şeyin çok farklı olduğunu düşünüyoruz ki kutu kutu penselerdeyiz.

Elmadan gelen adem! Elmadan gelen adem! Geldin mi? Gelmiş olduğunu duyduk.

Her filmin baş icraatı kadar vasatız alemlerimizde. Sırf şaşalı görünmek için yalan haberler yayıyoruz. Acımasız olduğumuz kadar küstahız da! Bize karşı çıkan her kutunun en ağır cezaları ödemesini diliyoruz, içten içe ve dışa ve tabi sonra yine içe… Gidiyoruz böyle böyle karanlıklara. Farkında mıyız?

“Düşmana göz atanın gözüne kurşun değermiş”, o zaman niye ateş edelim?

Diyenleri bir arada tuttuk ve ellerinin sağlığından, gözlerinin güzelliğinden öptük. Kime ne anlamda ne desek boş geldiği için, boşluğa sen boşsun demekle hiçbir yere varamadık. Ama olsun, bu bizi umutsuz kılmaz. Acımasız hiç kılmaz. Günün birinde içinde yaşayan kuşun cıvıltısı sönerse diyor bize sanatkar, o zaman yaşam şansın mı kalmamış olur yoksa hayattan aldığın zevkler mi değişir? Ve sen bu değişimi takip ederken, jartiyer giymiş sert bir orospunun gücünü sahiplenmenin ne demekler olduğunu fark edebiliyor musun? Buna sert mi diyorsun? Dercesine bakan gülümsemeler ve arkasında gerilen kaslar.

Animasyon izlemeyi, film yorumlamayı ve filmden aldığımız hazzı bu kafalarla paylaşabilmeyi seviyoruz, bize katılmalı mısın? Bi’ denesen ne çıkar? Ne çıkarsa bahtımıza. merhaba[e]kisafilmanimasyon.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here