AnimasyonlarBu Hafta Neler İzledik

i pet goat 2 incelemesi ile Nebuch

By Haziran 27, 2019 Mart 9th, 2021 No Comments

I pet goat ii incelemesini derinlerden desteklediğimiz; adına amaç diyebileceğimiz herhangi bir şeyin iç parçası kadar basit temellerde şekilleniyorduk. Duygu durumumuzdaki değişikliğin idaresi için gerekli kimi malzemeleri depolara yer yer yerleştiriyor, yer yer de yemez belki diye bekliyor bekliyorduk.

Nebuch, i pet goat ii – her şey çok güzel, gelsene

Nebuch kimdi? bi ara geldi kayboldu? o hala yayın yapıyor mu gibi soruları göz ardı ettiğimiz kanalın yaratıcısının ortak profillerimizdeki yerini hep bi’ bilip davet ediyorduk sessizliklerimize ama bir parçadan da iki taneydik hatta çok taneliydik de sayılamadık. Kim olduğumuzu bildiğimizin ortak şüphesinden merhaba. Yılın ilk füzesi bir caminin üzerine düşüyor hayaletimsi olduğu sanılan bir uçaktan.

Kaybolan çocuklar çıkıyor animasyonun sonsuz sahnelerinden, bir parça kendini parçalara ayırırken Nebuch, şöyle ekliyor:

 

“Adına çocuk işçi dediğimiz genelgeçer ekmek teknelerinin çocuk yaşta uğradıkları haksız ağırlıkları şifalandıracak güzel bir şey vardı elimizde. Elimizden alınan tüm heyecanları çocuk yaşta silah olarak geri iteleyen embesillerin ne yaptıkları konusunda edindikleri ortak fikir neydi?”

Bi’ tabiatın hali itibariyle yukarıdaki cümleler durumun bizim yorumumuz olduğu gerçeğini derinden değiştirmiyordu. İnsan düşünüyor bunun orada ne işi var? Neden insan gibi yaşayıp gitmiyoruz da hemen bi’ itirazlanmacalara kapılıyoruz? Varsın noktalama hatalarımız da olsundu, varsın boşluklara yazacak hiçbir şeyimizin olmadığı kadar mühim bir tekrara maruz kaldığımızı anlayınca yükselip gidecek yer bulamayıverelim. Bu yılın da hasatı bu kadardı, seneye görüşmek üzere diyerek ayrılanların verdiği son kararlar. Yalan saydığın benim gerçeğimken kimin daha haklı olduğunu kim bilecekti de kime bildirecekti dimi?

Ortada kalıp da ağlayanlara “Gel len sevelim”

 

İnsan insana bunu neden yapardı da son mücadelecinin arkasında beliren belirsizlik ilkesi, kendisine yaşamın sonlandırıcı formülü diye bakabilen bir dönüştürücü olurdu ki adı azrail mikhail israfil ya da ne bilelim?

 

Dönüş dönüyor, düşüşler duruyor gibi geliyor olsa da hiç oralı olmamalarıyla biliyorduk insanı. Elimizdeyken tam da bu, dönenin pervanesine atlayalım ve “o zaman zaten şöyleydim” haklılığına inanan tümümüz gibi “oha lan napıyoruz?” demeye devam mı edelim? Etmeyelim lan…

 

i pet goat ii sizlerden bizlere, bizlerden de siz değerli büyüklerimizden en büyüklere falan.

Çok cıvıdık… Buna bi’ son veriyoruz. Daha da daha ciddi :\


 

Ben bunu okudum ama anlamadım diyenler için özet versiyon:

https://kisafilmanimasyon.com/animasyon/i-pet-goat-ii-animasyon-izle/

Leave a Reply