Video Klipler

Glass Candy’den “Warm In The Winter” #akşamizlenenler

By Ekim 11, 2017 Ekim 6th, 2020 No Comments

Kendimizi kendimize teslim edelim. Usulca büyürken biz, bir saniye daha geçip gidiyoruz görüntülerimizin basitliğinde.

Anadolu kadınının görevi olan “hizmet etmek” fiilini yerinden sökecek bir iş çıkartmış Glass Candy. Kendilerini kurtardıkları iyi işleriyle bilir severiz ki müzikleriyle de çok geçmişizdir patlamalardan sakinliklere… Şimdi usulca o silahı yere bırakalım. Yargıladığımız her şeyden özür dileyelim ve kalplerimizi kabına kapatalım ki görevlerini yapabilsinler fikrini klipten aldığımız ilk izlenimlere ekliyoruz.

Kafasını, kafasına soktuğumuz tüm insanlarız biz. Var olmak diyince durup irkildiğimiz ayak sesleri değil kelimelerin yetisi, buğusu, tınısı ve kapılmakla yükümlüsü olduğumuz enerjisiyiz. Kabul ettik ve geldik. Şimdi gidiyoruz. Büyüyerek ilerliyoruz. İlerleyip ölüyoruz. Ölüp başka bir yere doğuyoruz. Doğduğumuz yerde yeterince büyüdüğümüzde yeniden ölüyoruz ve sonra yine başka bir yerde doğuyoruz. Bu bilinen tüm makalelerin özü olabilecek fikre sahipken tek varlığımız sandığımız kendimizin ötesinde bir birey olmadığımızın da idrakına ulaştık diyebiliriz aslımızda.

Ücretsiz bireyselleştirme kredilerimizden faydalanmaya özen gösterin

Kimin kimsenin, fakirin fukaranın hakkıyla geçinilmez diyenlere inat bir tokat daha çarparken yüzlerimize, hiç utanmadan çevirdiğimiz diğer yanaklarımıza yüklenen ikinci anlam kadar kısaydı o tokatlara açılan bakışlarımız. Hayat sesinin hata sesiyle fonetik benzerliği kadar dikkat çekici bir durumdu bizim için. Bu sese bu ismi seçenin amacını da düşünmedik değil. Tabi bilinmezlere bilinmeyen bir tane daha. Yer miyiz? Tabi ki… Seve seve.

İçimizdeki jüpiterin aşkıyla anlamsızlaşıyoruz. Kabul etmediğimiz tüm şeylerin sebebleriyiz. Ciddi olan tüm düşüncelerin karşılığındaki “yokuz”.

Seçimlere yüklenen ritmik bozukluklar fark edilene kadar sabit kalırlar.

En kötüyü düşünmeye devam ettiğimiz sürece zihnimizde hep bir kötü karakter olarak anılmaya devam edeceğimizin farkına varmamız, gereklilikten öte bir gerçeğe dönüştü. Henüz anlamıyoruz ama kendimizi nasıl var etmek istiyorsak diğerlerinin zihninde, öyle kabulleniliyoruz kendi zihnimizde. Koşullu ve onaylı. Gerçek bireylerden onaylı hayatlarımızı yaşıyoruz şimdi. Koşulsuz olduğumuzda küstah ve hatalı mıyız? Sanmıyoruz. Ama olsun bu da bizim tarzımız. Yüklediğimiz tüm anlamları sabitlerden salıveriyoruz. Şimdilerde özgürüz ve devamlılık özgürlüğün ana ilkesi boyu hep ilerliyor hep dönerek duruyor.

Kullanım kılavuzu olmayan bireylerin gözler önüne çevrilen dikkatine!

Belirsizlik kuramına inanan biz daha en başından naçiz duyguların temsilciliğini hayvani varlıkların ellerine bırakmışız. Kendimize duyduğumuz utancın sancısını acısından çıkarmayı öğrendiğimiz için de ağız tadıyla mutlu bir ergenlik yaşayamamışız. Tıpkı tam da şu anda büyüyen ergenlerin tümü için tek tek bakılınca. Düşünceli tavrını çok sevdik klibin. Ve Glass Candy kendisini Warm In The Winter ile öyle bir ifade etmiş ki içimizden ettiğimiz küfürlerin takdire şayanlığa yakışan yönü taşıyordu özümüzde.

Video klip için Glass Candy‘nin de bir yorumu var ki özet diye geçtiğimiz tüm hipnotize edici bilgilerin ışığında, varlığımızı karanlıktan kararlılıkla korumaya devam edebileceğimiz tüm zamanlar gibi bir haldeyiz. Şimdi ki dönemin etkisini sevgiyle kucaklayalım. Amacımız artık internaktivite değil mi sanıyorsunuz? Bizim bile bilmediğimiz şeyleri bilen kişilersiniz hepimiz. Cümlelerin düşüklüğü kabul görmüşlüğe olan terslikten oluşur. Noktalama işaretleri sadece kelimeleri görselleştirmek içindir. Çok ta kapılıp kendimizin güzelliğine, burun kıvırdığımız insanlarda, kıvırdığımız burnumuzun sümüğü olabileceğimiz gerçeğine çarpmadan durmalıyız. Sıkı durmayalım, bırakalım kontrolleri…

Düşünsel ilerleyişi hipnotik olarak bilinen tüm sabahlarınıza selamlarımızdan bir kupleyi de şuraya bırakıp sizi sevgiyle ışığa uğurluyoruz. Verelim ışığı da görüntü aksın.

Leave a Reply