AnimasyonlarVideo Klipler

Güne başlama ve günü bitirme terapisi “Dog Blood”

By Haziran 11, 2017 Temmuz 15th, 2019 No Comments

Dog Blood, Skrillex ve Boys Noize tarafından 2012’de oluşturulmuş küçük bir yan projeydi. “Next Order” şarkısı Beatport’un Techno listesinde 1 numaraya ulaşmayı çok kısa sürede başardı.

Eltinizin de gittiği bir düğünde olmanın hissini bildiniz mi? En azından o bıkkınlığı. Ve tabi ki haklı isyanınızı. Chella Ride adlı bu Dog Blood animasyonu size en enfes şekilde pis isyan duygusu yüklemeyi sevdirecek. Kirlenmişlik olarak değil de olaya daha insani duygularımızla bakarsak yaptığımızın güzelliğini de görebiliriz diye düşünebilirsiniz.

Yani belki de görüntüsel olarak bi’ kandırmacalar vardır, illüzyon gibi. Bildiğimiz düşündüğümüz anladığımız her şeyin o kadar da bilinmediğini bakış açımıza aşılayan bir çalışma olmuş. Ona göre davranma eğilimi duyuyoruz. En iyi anlatıcıların zihinlerinden geçmiş elektrik sinyallerini gözlerimizin önünde yorumlayan sinyallere dönüştürüyoruz. Bu mudur büyüklük? Bizce hiç hayal anlatamayan insanların “bana anlatıyor gibi gelmiyorsun” sözlerine tanıklık etmek zorumuza gitmiyor. Bu sefer Türk Kahvesi içeriz diyip gitmesini de biliyoruz.

Bunlar hep bir pas! Şeklinde ilerleyen küçük eylemler topluluğu. Bugününü düşün ve içten içe isyan et. Haklılıklarını düşün, taşın ama yol yapıcam diye kendini satma. Ne gerek var diyebildiğin herşeyin üzerinden geçebilirsin. Sadesin çünkü, yaparsın. Bazen bizi de korkutuyor bu mekanikleşme duygusu, gerçek dışına çıkamamak en genel gerilimimiz. Fazla hayalci davranmamanın kadınsı yönünde gerçekçi olma zorunluluğu gösterenlerden olmak bu konuda duyarlı olmadığınız anlamına gelmez.

Dog Blood fenalardan fena, sizlerleyiz…


 

Dog Blood izlerken gaza gelirseniz üzerine bi de bunu tavsiye ederiz: Trippy Animasyon Klip İzlenir.

Leave a Reply