Chris Marker’ın “Junkopia” der demez çektiği, çekilenin izletileceği de varmış fikrini takip ettiren içimizden sesler korosunun aa bu şey değil mi fikirleriyle gebe harikalığına hoşgeldiniz. Dahili numarayı biliyorsanız 8’e bilmiyorsanız 9’a…

özlediği birini arayan ilk test pilotunun gittiği yeri bilmesi kadar açık ve net ilerliyordu zaman; havaya fırlatılan, kırmızı stres toplarının açıldığı alemler kadar alemlerinde. el bebek gül bebekler… ah.

söylediklerini söyleyemeyenlerde bugün neler oluyor diye sorduk?

sorana şunları söylettik:
taşınsana bana
evlensene benle
e çocuk da yapalım tabi
sayısına sonra karar verir,
evrime edilmiş kusursuzluklar boyu kusurlar işleriz.

 

yemin edelim de yemin ederim. konuşamadığım patronlar utandığım insanlar. 5 kere evet dedirtilince etkisi altında tutulan gençler. hiç bilinmeyenli denklemlerin çok bilinen yönlerine davetlerde bugün içimizden geçenlerden bir parmaklar harikası, 2 elin toplamının bir üstü. nasıl mümkün değil mi hükmü? mümkün mü kürkün hükmü?

hükmüne duyduğum saygı ve sevgidendir boynumu sana karşı ince yapan ama buna gerek de olmadığını bilen çeşitli yanlarım ve ben. tüm insanlar için yapılması gerekenler.

 

neden hep salaktasın kankito diye sorsak iki lafın arasında çıkan ve saklanan tüm analist’lere karşı anal bir tutum içerisindeki zihnimin verdiği fedakar sınırlar boyu yürüyen her bir askerime şükrettiğim; içimdeki askerlerin, düşmanlarının olamayacağını anladığım zamandan beridir de haklı bulunmanın verdiği müsibet ile bin müshal arasında birşeyler ama neyler neyler…

izleyelim:

Leave a Reply