Video klip ifadeli, animasyon kafalı, kısa film tadında bir venedik öpücüğü?

Video klip, Neyi bırakmak istersin? adlı tek perdelik parodiye hoşgeldik diye açıyor perdesini bir sonbahar yaklaşırken akşamında daha. Buralara en içten serbest çağrıştık da çok koşmadan geldik diyebiliyor olmamızın en gururlu yönlerine revize çekiyorduk. En çok çağıranın sesine de gittik lan nolmuş diyerek ama neticeyi girişte alamadık ve gelişmede aradık…

Bakiyelerimiz yetmemiş ve elimizdeki sümüksü dokuyu burnumuzdan nasıl çıkardığımıza şaşmış hallerde bulabiliriz kendimizi. Garanti olanı 3 kuruş için bırakmayalım, fazlasına koşan eksiğinden olur derlermiş eskiler. En eski insanım söylemişti.

Bir abimiz bir ablamız bir kardeşimizden ve bilhassa hatırlamaktan keyif aldığımız tüm güzel varlıklarımızdan, ellerindeki renkleri kullanarak yorum yapmalarını istediğimizde içlerinden çıkan şu çok net ve bir o kadar da simple metni bizimle paylaştıkları için minnet duyar, bir o kadar duyguyu da bunu yapamayacağına inanan tüm insanlara kollektif bir ağızla yaymak istediğimiz kısa animasyon film kafalı video klibin ritm’lerini çok güzel bir ışıkta paylaştığını söylüyorduk sizlere.

İçimizden geçen tüm dürtülere rağmen en uzun cümleyi kurmanın hayalini yaşıyorduk ama sen cahilsin galiba dedirtmekten de kendimizi alamıyorduk.

Olanı olduğu gibi kabul ettiğimizi iddaa ettiğimiz kibir kusan bir tarafsızın, kendi kabuğuna çıkıp ellerini çırpmasına olanak veren motivasyonu kimseye söylemeden içeri sokup bir de utanmadan fazladan anlam okutmanın yasak olduğunu bildiği halde, insanlığa bu ateşi vermeye çalışıyor olsak da tepelerde atmacalara kendimizi yedirmeyelim istiyorduk ama her durumda da bu amacımıza ulaşmaya çalışmıyorduk şu güzel günü de ciğerlerimize çekerken.

Kiminki en güzel oldu yarışmasına hoşgeldik, sıra numaralarımıza göre dizilelim de “puanlarımı koruyayım”a ulaşabilelim bana puan veren sisteme dahil olayım, bağımlılık kazanayım diye…

Düşündürücü olduğu kadar uyuşturucu da olabilir. Uyuşmanın bu derinlikte olmasına karşı yürüttüğümüz kampanyada çok değişik bir şey arıyor olduğun fikrinin hemen arkasında durabileceğini bildiğimiz için de hiç bitmeden yargılıyor ve hakkımızda kararlar veriyor olduğun gerçeklerini göz önünden çekmene izin vermemeliyiz. Kabul edersin ki bu da kuralın bir parçası ve tıkanıkken… Sen sen değilsin.

Tekrar dene, daha çok dene. Hep daha fazlasını iste! #spritehead

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here