Kısa Filmler

Birbirleriyle Dönüşenler “The Long Haul”

By Şubat 10, 2019 Temmuz 15th, 2019 No Comments

Dönerken ıslık çal diyenlere çaldığımız ıslıkların karşılıksız bırakılışlarına atılan basit bir ifade daha. Küçük yalan büyük dolanı doğururken.

Sessiz sinemanın başarılı isimlerinden DUMAINS, Long Haul ile yine toplumsal çeşitliliklere dokunurken hiç beklemediğimiz bir yerden de vurmayı ihmal etmemiş. Aralardaki gülümsemelerle yetinen tüm canlılar gibi onlarda kendilerine dönük bir meraklılıkla izleniyor hadsiz yüreklerimize giderken, gözlerimizin önünden.

Kalplerin dokunuşları birer enkaz olmamalı diye mi böyle söylendi bunlar kafamızda der gibi büyütüyor kısa film bizi olduğumuz yerden de ötelerden. Büyürken milyoner, film yıldızı olacaktık. Şimdilerde hayatı sevmemize kalan ramaktayız. Bir köprüden geçmek gibi. Denge istediği fark edildiğinden bu yana daha anlaşılır ve daha dikkatli. Ama en nihayetinde bu da bir başka süreç daha hislerimizde.

Kafamız neden karışık düzenli çalışan zihinlerimizde?

Belirsizlik ilkelerinden dem vurmuş kısa film boyunca bize DUMAINS. Yıkıcı sandığımız bir takım çakallıkların üstümüze çöküşünü izlerken. 20 liraya tanıdığımız insanlarımız vardı dünyalarımızda tek arzusu o olan. Bütünleşik ilkeleri anlamasına gerek bile duydurmadan yaşlattığı 1 kadın ve 1 erkeğin gözlerinde temas noktaları içinde huysuz huysuz ekrana bakıyorduk. Meraklısıydık da madem neden olmasındı?

The Long Haul kısa film köşemizde bu sıra gönlümüze girenlerden oldu. Olmuşken bir şeyler daha güzel olsun isteklerimizle, şunu buraya bırakıyor ilerleyen zamanlarda lay lay lom olmamasını bekliyoruz.

Leave a Reply