AnimasyonlarBu Hafta Neler İzledik

Geceyi Gündüze Takip Ettiren Animasyon “Bill & Bob”

By Kasım 12, 2018 Aralık 4th, 2019 No Comments

Psikologunuz kafanızı bırakmanız konusunda size yeterince yardımcı olamıyorsa, konuyu bir başka bilene daha aktarabileceğinize gönülden inanıyoruz.

Baba önemli bir faktördü sistemin kendini kullandığı fiziksel varlıklarında. Aslını koruyarak, biri güneş biri gece doğmuş 2 bebeğe yapılan babalık, biri ne yapıyorsa diğeri de aynısını yapsın haksızlığında seçilip değişiyordu. Babalarımızın bunu keşfettiğindeki haklılık hissini en derinlerden merak ediyoruz.

Artı planların eksi kafaları eksik kalmış yanlarını da aktarıyor bize küçüklüğümüzde gördüğümüz salamlı program sunucuları misali. Ellerimiz bağlı, düşüncelerimiz haklı ve en korkuncu itiraf edemediklerimiz hala aykırı. Bölünerek çoğalan kişiliklerimizden hangisini seçsek diğerleri beni daha çok sever?

Öpüşerek ayrıldığımız bu sahne dünyayı 2’ye çoğaltıyordu. Aynı yerde 2 farklıydı o da güneşin geceye olan etkisi gibi. Biri karanlık biri ışık ışık. Gözlerimiz bir o tarafı bir bu tarafı izlerken aklımızdan geçen analizleri sağlıklı yorumlayabilmek için adaletin bu mu dünya diyorduk. Ama öyle olmadığını da ayrıca anladık bu bambaşka apayrı.

Efendi insan modeli Bill ve yetim büyüdük abigillerden Bob! Bob’un kadın memesi vardı. Yok yok bu öyle değildi, araya girdi bambaşka bişeydi. İkisinin de hayat amaçları aynıydı. Biri insana diğeri makineye hizmet ederdi. Biri bedeni şifalandırır biri ne iş olsa yapardı. Bill neden bu kadar şanslı diye 2. kere içimizden hırslanmış gibi göründük ama aslında o da öyle değilmiş şaka yaptık.

Burada başladı Bill’in iyi görünen hayatının iyi olmayan yanlarının aktarımı. Ahh dedik o da harika değilmiş çok şükür. Bizi bizim kadar iyi anladığı için mükemmelsiz olanı bağrımıza tüm ezik yanlarımızla basıyor ve hep beraber içmeye  gidiyorduk. Belki kareoke bile yapardık. Ayrıca konu Bill’in iç dünyasındaki canavarların Bob’un iç dünyasındakilere kasıtlı göndermeymiş gibi olmasını çok sağlıklı bulduk. Hep olumlanmış kelimeleri bir araya getiren satırları okurken aldığımız zevki hayatlarımızın tüm parçalarına aktarabiliyorduk fikrini, hiç ihmal etmeden şuralara bırakıyorduk. Bill ve Bob iyi 2 kardeş 2 iyi düşünceydi.

Sistemin, hikayesi olmadan sistem olamayacağı gerçeğine atfedilmiş haksız tavır.

Bob’un yıkıntılarında dökülen göz yaşlarında ellerinde ve daha da fazlası olan işleri yoluna koyamaması fikrine istinaden geliştirdiğimiz ardışık şıkları şık bir yerlerimize asıp ilmiği yavaşça çekiyorduk. Biz aslında hem ölmek istemeyen hem de bir anda çıkabilsem diyen, “anda kalmak” için çaba gösteren ancak arada bir yorulup bırakan, gücünü şuursuzca kullanıp ayağımızın altındaki çakılları çekip çıkarabilecek kadar huzurlu olduğumuzu düşünüyorduk. Bağımlılıkların dualitede yer aldığı gerçeğini fikrin ilme itaati gibi kabullenmeliydik ama arada bir çıkan sorunları da depolamak için hep beraber aldığımız bu yüzün gücünü yüklenmeden yürüyeceğiz. Elimizde kalan az paraya bile şükürler olsun ki daha fazlası için bolluğumuz sürsün.

Bill & Bob kısa animasyon filmi izlemediyseniz, gözlerinizi kırpmadan izleyin ki hayatlarımız dediklerinde neye karşı yol almamız gerektiğini her beraber görmeye meyledelim.

1

Leave a Reply