Bu Hafta Neler İzledik

Bantmag’in Gözünden En İyi Animasyon Filmleri 2016

By Mayıs 22, 2017 Temmuz 15th, 2019 No Comments

Bantmag’in gözünden 2016 yılının en iyi animasyon filmleri listesine göz attık. İzlemeyen varsa izlemeden geçmesin istedik.

En iyi animasyon filmleri 2016 yılında da yüzümüzü güldürdü, gözlerimizi ve hayal gücümüzü sevindirdi. Çıkan bütün animasyonları bilmek ve aynı ilgiyle hepsini takip etmek neredeyse imkansız, neyse ki biz varız! Şaka bir yana en iyi animasyon filmleri 2016 deyince akıllara hangi animasyonlar geliyor bilinmez ama bantmag sizin için derlemiş.

Biz de trailer’ları ile birlikte siz değerli okuyucularımıza listelemek istedik. 10 numaradan başlayalım o zaman… İşte geliyooooorrrrrrrr…

10-Trolls

Walt Dohrn ve Mike Mitchell‘in yönetmen koltuğunda oturduğu, renklerden renklere koşan ve saçlarıyla büyüleyen bir animasyon Trolls. Çocukluk yıllarınız 90’larda geçtiyse eğer senelerce anahtarlık olarak yanınızda taşıdığınız trollerin animasyon filmini izlemek oldukça eğlenceli. Seslendirmede Justin Timberlake ve Zoe Deschannel‘in yer aldığı animasyon, bol derecede dans içermekte…

9-The Secret Life of Pets

Evcil hayvanınız siz evden gittikten sonra neler mi yapıyor? Tatlı ve komik bir animasyon filmi. Mesaj kaygısı ile izlerseniz çok fazla keyif almayabilirsiniz. kısafilmanimasyon olarak size önerimiz, sadece keyifli vakit geçirmek ve gülmek için izleyin.

8-Kötü Kedi Şerafettin

Senaryosu Levent Kazak ve Bülent Üstün‘e ait olan Kötü kedi Şerafettin, animasyon filmleri 2016 yılı içinde en akılda kalanıydı çünkü en fazla beklenileniydi. Seslendirmesinde Demet Evgar, Okan Yalabık, Uğur Yücel, Ayşen Gruda, Ahmet Mümtaz Taylan yer alıyor. İzleyin ve nasıl bir animasyon film olduğunu siz değerlendirin.

7-Finding Dory

Finding Nemo‘nun devamı olan animasyon film. Genel izleyici yorumu bir Finding Nemo olmadığı yönünde ama zaten bize sorarsanız öyle bir zorunluluğu da yok zaten. İzlerken Finding Nemo‘ya ait sahneler görebilirsiniz…

6-Sing

Animasyonu izlerken hikayesine, karakterlere ve tabi ki şarkılara hayran kalabilirsiniz. Baş rollerde Matthew McConaughey, Reese Witherspoon ve Seth Macfarlane yer alıyor. Animasyonu izlerken içinizden içinizden dans etme garantili…

5-Zootopia

Sosyal mesajlar içeren ve bu mesajları animasyonun içine yumaşakça bırakan bir film Zootopia. Disney yapımı olan animasyonu kaçırmayın, tatlı tatlı mesajlarınızı alın.

4-Kubo and the Two Strings

Yönetmenliğini Travis Knight‘ın yaptığı mutlaka izlenmesi gerekn bir animasyon filmi. Stop motion seviyorsanız ve stop motion animasyonun hak ettiği değeri bulamadığını düşünüyorsanız bir de Kubo and the Two Strings‘i izlemelisiniz.

3-Sausage Party

İsmi sizi yanıltmasın, kesin bir biçimde yetişkin animasyonu olduğunu söyleyebiliriz. Dikkatli bir biçimde izleyin ve izlettirin diyebiliriz. Animasyonun içindeki diyaloglar oldukça etkili…

2-The Red Turtle

Michael Dudok de Wit‘in yönetmen koltuğunda oturduğu ve eğer izlemezseniz hayat damarlarınızdan birinin eksik kalacağına kefil olduğumuz animasyon.

1-Ma vie de Courgette

Türkçeye “Kabakçığın Hayatı” olarak geçen ve listede birinci sırada yer almayı sonuna kadar hak eden bir animasyon. İsviçre ve Fransa ortak yapımı derin bir film. En iyi animasyon filmleri 2016 dendiğinde ilk akla gelecek ve seneler geçtikçe de öyle kalacak, hatta kült olacağına emin olduğumuz film.

Leave a Reply