Bu Hafta Neler İzledikVideo Klipler

Animasyon Tipi Avcı, Rone – Bye Bye Macadam

By Haziran 14, 2017 Temmuz 15th, 2019 No Comments

Animasyon Rone, gerçekleşmesinin çok zor olduğunu düşündüğümüz şeylerin bize saçma gelmesi kadar normal aslında.

Animasyon izlemek, özel ilgi ve birikmiş hayalleri olan insanlara hitap eder çoğunlukla. Animasyon izlerken aldığımız haz diyoruz ya hani o aslında bizi sürüklediği kafa. Yani siz kafanızı açıcı her şeye destek veriyorsanız zaten bizim anlatacaklarımız doğrudan size ve çevrenizdekileredir. Bir de örneğin Rone bizi nasıl kafalara soktu, ne etkiler yarattı derseniz, animasyon izlemekten kazancımızı şu şekilde ifade edebiliriz; siz istediğiniz için o öyle oluyor sorumluluğuyla yüzleşmekten kaçan tüm adamların ve kadınların suratlarında aynı haklılık arayışı. “Yoo, ben doğruyum” mimikleri. Küçücük ellerimiz ve sevgi dolu kalplerimizden geçemeyen boyun bağı yalanlarımıza minik ortaklar katmaya devam ediyoruz, nefes aldığımız aralıklarda. İnandıklarımız bizi biz yaptıysa söyle bize inanacak bi’şeyin olmadığında ne kalırsın geriye? Ne anlama gelirsin? Artık ifade etmez misin kendini? Eğer öyleyse neden hala dünyayı boklu, insanları lanetli zannetmeye devam ettiğini düşünür müsün? Bu bizim kazancımız, hepimizin ortaklığında gelişmesi gereken. Size bir söz vermedik, kimse kimseye herhangi bir söz vermedi aslında ama inşaa ettiğimiz benliklerimize ortak ettiğimiz yalanlarımızın da kimse mi farkına varmak istemiyor? Bilemiyoruz. Üzerine bir de sistemde yaşaması için çocuk büyüten insanlar bu kapalılıkla tam olarak ne yaptıklarını düşünüyor olabilirler acaba? Bilemedik biz bi’ türlü.

Anlatılanı anlamak anlatıcının derdi değilken biz ne anlatıyoruz?

Geçen hafta paylaştığımız “IN” Rüyalarda Uyanırsın animasyon yine böyle bir küçük aralıktan seslendi bize dünya hallerine. Çok takılmayın diyordu çünkü animasyonun bizi kendi kendimize bıraktığı o kısa zamanlara doldurduğu sesler ve görüntülerle “bu neydi şimdi?” dediğimiz an biz bittik. Cidden, üzüldük ama yıkılmadık tabi. Çözemediklerimizi gördük ve daha çözülecek ne kadar çok konu, öğrenilecek ne çok bilgi var dedik. İşlemeye devam ettikçe tanrısallığımızın yükseleceğine inandırdı video klip bizi tam 3. dakikasının girişinde.

İçip içip eski sevgiliye göndermelik ağır trip bir animasyon. Kafası kaldıramaz belki ama ona siz de bi’şey yapamazsınız artık. Çünkü bu bir hak etme meselesi de aynı zamanda. Şu an buradaysan illa ki hak etmişsindir yaşadığın günleri en hatrı sayılır duygularınla. Bulanmış olabilirsin ama yoğun ve güçlüsün de. Bunu senin kadar biz de biliyoruz. Farkındayız da. Korkma… Bırak gelsin, izleyip güleriz ya da en çok ağlar, kızar sonra yine çok güleriz.

Büyüyelim yavaşça yarın cennet olacak.

Final konuşmalarının kaldığı ihale kağıdına bir çift not yazıp bir küçük imzasını atabilen herkes kadar ortak bizim de ifadelerimiz. Kimin kim olduğunu nereden nasıl çıkarabilirsiniz ki zaten bu kadar dil arasından. Tüm insanların dili hem edebi hem güçlüdür bizce. Herkes en iyi anlatıcıdır kendi hayatının ortasında ve tabi çevresindeki tüm güzel insanlara daha. Bir arada olmanın hazzını yaşıyoruz yalnızca birbirimizden biraz kopar gibi olduksa da toparladık geçiyoruz.

Rone “Bye Bye Macadam” çok değişik bi’ kafa. İzlemelisin. Bir de izlemek istersen yanına ağlatmalık Animasyon Film düştü yeni, istersen izleyebilirsin.

Leave a Reply