Video Klipler

Animasyon Klip Geldi: Ben mi Seni Öldürsem Yoksa Sen mi Beni?

By Haziran 20, 2017 Temmuz 15th, 2019 No Comments

Animasyon video klip başka bir tutku olsa gerek ki, çok müzik grubunun tercihi durumunda. Daft Punk, Gorillaz gibi isimlerden tutunda ülkemizdeki pek çok rock grubuna kadar örnekleri mevcut. Hatta Sezen Aksu’nun Kalaşnikof şarkısının klibini hatırlayanlarınız olursa eğer Sezen Aksu’nun bu yoldaki öncülerden biri olduğunu söyleyebilir. Teoman’ın Kupa Kızı ve Sinek Valesi şarkısının klibi ise yine nostaljik değer taşıyan video kliplerden.

Animasyon klip köşemizin bugün ki ziyaretçisi müziklerine hayran olduğumuz ve animasyon klibi ile gönüllerimizi çelen The Real Tuesday Weld. Parçaların derinliklerindeki jazz etkilerinden tutun da ismini eski sinema oyuncusu Tuesday Weld’den almasına kadar hayranlık yaratan boyutlarda.

İngiliz grup Me&Mr.Wolf adlı parçalarına çektikleri animasyon klip ile oldukça ilgi topladı. Merak edildi ve bolca izlenildi. Eğer animasyon kliplerden hoşlanıyorsanız Me&Mr.Wolf asla kaçırmak istemeyeceğiniz kadar güzel.

The Real Tuesday Weld – Me&Mr.Wolf

The Real Tuesday Weld aslında oldukça eski bir grup. 1997 yılında kurulmuş ve o zamandan beri çalmaya devam ediyor. Yeni tarzda yaptıkları parçalarının alt yapısı ise 1940’lı müziklerin alt yapısından. Özellikle jazz etkileri kendilerini bağlıyor. Üstelik animasyon klip konusunda yetenekli bir grup diyebiliriz. The Day Before You Come parçaları yine animasyon şeklinde.

Eğer Me&Mr.Wolf parçasını nasıl düzenlediklerini merak ettiyseniz Youtube’da speedpaint ile nasıl yapıldığını gösteriyor.

Speedpaint İle Me&Mr.Wolf Nasıl Yapılır?

 

The Day Before You Come şarkısı aslında bir ABBA coverı ve klibi yine animasyon şeklinde.

The Real Tuesday Weld – The Day Before You Come

Bu şarkı ile tarzını iyiden iyiye belli eden grubun az buz değil tam 15 tane albümü ve 9 adet EP’si var. En beğenilen ve en bilinen albümleri ise The Return of the Clerkenwell Kid. Ülkemizde çok bilinmese bile yurt dışında oldukça seviliyor. Londra müzik piyasasının ise temel taşlarından biri olarak yer alıyor.

Animasyon klip sevenler için birinci sırada yer alan grubun birçok klibi animasyon şeklinde. Bu nedenle merak ederseniz eğer rahat rahat The Real Tuesday Weld dinleyebilirsiniz, dikkatli bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply