Kısa Filmler

Sessiz Sinemadan Alıntılar “AMA” Kısa Film

By Kasım 14, 2018 Temmuz 15th, 2019 No Comments

Çekemediklerimizden misiniz? Yoksa çekilmeyenlerden mi? Karar vermeme hakkına sahip olanları darmadağın etmek istiyoruz. Herkes bir seçim yapsın…

Şuradan bunu, oradan da durumu alıp hemen hemen anlatabiliyoruz adlı programımızın yeni bölümüne hoşgeldiniz. Ki’nin hangi durumlarda ayrı tutulmasına karar veremediğimiz zamanlarda kafamız ayılsın diye uyuyor, dans etmeyi bilmediğimiz için mekana gidince “yok abi ben cool takılcam” diyoruz. Boşuna olduğu kadar boşluğa da en can alıcı yerinde bir kısa film AMA içerik bağlayıcılığı ile bizi kendisine sürükleyip aktarılmaya değer olduğunu da incelikle ifade ediyor.

Nefesini bu kadar uzun tutabilen insanlardansanız sizi de bir yer altı gösterisinde havuzun dibinde çekip ne yapacağınızı izlemeyi çok isteriz ama halbusi o öyle değildi de diyemezdik çünkü dibe ilk çöken kazanırdı. Her durumda hava yoğunsuz bir atmosferde dans etmenin verdiği hızı da hazzımızla birleştiren yönetmen, dansçı, serbest dalış şampiyonu Julie Gauiter‘e de dokundurmadan geçmeden bu zarif çabasına minnet duyduk. Hele bir ölü taklidi yapmışlığı var ki meleğe yükselmeden az evveli dahice bir estetik olarak düşündük.

Hep beraber hop oturup hop kalkarak havuzun dibine çekiliyorduk. Dansımızı etmeye hazırsak 5 dakikamızı da bırakabiliyoruz demektir.

Leave a Reply