Animasyonlar

Alma – Ödüllü Animasyon Film

By Mayıs 1, 2017 Temmuz 15th, 2019 One Comment

Ödüllü animasyon film sevenler için Alma,

Ödüllü animasyon film sevenlerin evvelden de tanıyıp bildiği Alma, ne olduğu belirsiz bir dükkanda geçen gizemli olaylar silsilesini konu alıyor. Ama bu sizi cin çıkacak, peri gelecek, ödümüzü koparacak düşüncesine itmesin çünkü Alma gerçekten baştan sona ödüllü animasyon film klasmanında çalışmış ama sevimliliğini de sonuna kadar korumuş kerata.

Animasyon, yapıldığı yıl olan 2009‘da girdiği bir çok festivalde en iyi olarak anılmış ve ödülleri almış. Aldığı ödüller arasında şunlar da var.

Bir çocuk için fazla iç açıcı olamayabilir Alma ancak izledikten sonra gerek teknik açıdan gerek fantastik bakış açısından dolayı seveceğiniz bir kafası var. Üzerinde çokça anlatılar düzebileceğimiz bu animasyonun bizi en çok çeken tarafı çocukken yaşadığımız korkuları hatırlatıp kaçması oldu. Malum çocukken biz biz miyiz eğer bizsek nasıl büyüyünce başkalaşım geçiriyoruz bunu tam anlamasak dahi Alma’dan aldığımız ince gerilimin üzerine kattıklarımız sayesinde kendimizi bir adım daha arındırmış bulunduk.

Ne kadar kasarsan kas sonu toprak adlı filmdeyiz. Çok ta korkmayalım korkularımızdan

Animasyon Alma ilerledikçe ohannes noluyor dedik. Seçtik yani kendisini daha ortalarındayken. Elbette spoiler verecek değiliz. Tabi tam olarak açıklayamadığımız da bir finale sahip bu animasyon film izleyicisini büyülü, fantastik ve gizemli bir dünyaya çekebiliyor. Bu yüzden çoluğunuza çocuğunuza izletirken aklınızda hep “acaba bunu izlerken o narin kalbi korku hisseder mi?” diye aklınızdan geçirmeyi ihmal etmeyin.

Animasyon izlerken aklımıza takılan çeşitli sorular olduysa da filmin finalini merak ede ede izleyin diyip soruları içimizde tutuyor, sizin de aklınızdan geçen soruları aşağıda yorum alanına bekliyoruz. Belki hep birlikte cevaplar bulabiliriz.

Leave a Reply