Video Klipler

Kahramanlar Yolunda Alesso “I Wanna Know”

By Temmuz 10, 2017 Temmuz 15th, 2019 No Comments

Alesso “baba naber ya?” diye girmiş ortamımıza “da” neler olduğunun bilgisi kendisinde yokmuş gibi yaşamış durmuş, elleri kapalı başının üstünde.

Halbusi kahraman olanı oraya koyan da kendisi, kahramanın dublörünü de. Aynı usta ellerden birleşmiş menkul kıymetler bazında. Değerliliğine hisse senedi bulamadığımız bir çalışma olmuş. Takdir ettik! Alesso yorumlarıyla dinlemeye alışkın olduğumuz türde bir yakınlıkla gelmiş yine video klip izleyicilerine.

I Wanna Know adlı parçası ile gönlümüzde taht kurmuş bir yağız delikanlı kendisi. Literatüründe dublöründen faydalanmaya çalışan bir adamın ve kızı kurtaran kahramanın gözleri varmış gibi anlatmış. Kızın dudaklarından akan boyaların içinde geçen. Saçıntı!arını topla demedim mi? diye bağırıp çağıran.

Etrafa öylece ateş ederek ne halt ettiğimizi sanıyoruz pek bilemedim?

Bu bir kolay eğim projesi. Siz bir yolsunuz ve çevreniz duvarla örülü. Hatta o duvarın tuğlaları siz ve yakınınızdaki diğer bireylerden oluşuyor. Ancak bunun fark edilmesi geçmeye başlayacağı yönünde doğru bir adım olmayabilir. Biz daha samimi bir şeyler arıyoruz. Yokuştan aşağıya çıplak ayak koşturmak gibi.

Doğadayken zihin her daim daha aktiftir. Tehlikeleri düşünür yaşamak için insan. Eğer tehlike hissetmediği bir dünyada yaşamaya başlarsa artık herhangi bir şey bir daha onu teslim alamaz. Bunlar hep bilincimizde zaten ama klip izlerken aklımızdan dolaşan deli divane sorular zincirinde yürüyorduk biz bize. Ellerimiz kapalı olabilir. Olsun, tutuklu değiliz.

Klip izlerken aklımıza ilk takılanlar şöyle ki;

  • Numaradan da olsa yalanını bile bile kapılır mısınız rüya diye bildiğinizi sandığınız bir şeye.
  • Bunun bir kurtuluş kapısı olmasını dilediğimiz günler boyunca enerjimizi temizleyip gitmenin hazzını yaşıyoruz dünkü rüyalarımızda.
  • Piç bunlar ya dediğimiz her seferde sanki kendi yüzümüze tükürüp “oha çok iyiydim” diyebiliyoruz gibi geldiği anlardan birindeyiz. Sizinleyiz ama tam da buralarda değiliz gibiyiz. Kendi halimizde varız. İnkar mı edelim…

Düşünüldüğü gibi konuşulanlar köşemizde bu hafta da yazımızın sonuna geldik. Bizi izleyen, dinleyen, anlayan, anlatan her bir paydaşımızı çok çok seviyoruz ve size gerçekten “kaliteli seyirler” diliyoruz.

Leave a Reply