AnimasyonlarBu Hafta Neler İzledik

6 Dakikada Beyninizi Bırakın, #ResetKafadan

By Haziran 11, 2017 Temmuz 15th, 2019 No Comments

“Jack’in hayali karakteri olan Tyler’ın, hayali sevgilisi Marla! Geldiysen lambayı yak da tüm ışıklar sönsün.”

Imagination land diyebiliyorsanız kendi hayal gücünüzün de farkında olmalısınız. Sizin için birşeyler yapmak üzereydik ve birden animasyon film Shelter geldi aklımıza. Uzun uzun zamanlar önce bişeyler yapmaya başlamadan evvel gözümüzden gönlümüze girenlerdendi Shelter, animasyon film.

Düşüncelerimizi derinlemesine seviyoruz sizin de düşüncelerinizi sevmeniz gibi. Size kendinizden bir demet tiyatrolardayız ama mahallenin muhtarları, bizimkilere izin vermiyordu. Yılmadık, Sıdıka’ya seslendik. Hangi ünlüsün testini çözerken hep aklımızdan geçerdi bunlar sırayla. Ama nafile mi dedik? Hayır. Üstüne gittik. O son 6 dakikayı almayacaktık.

“Yiiırmaağa düşeeruuk”

Böyle bağırabilirsiniz çığlıklar atıp, shelter animasyon filmi izlerken. Belki de demezsiniz biz de bilemedik. En iyisinden hakiki bal satan kavanozcu dayılara benziyoruz bugün nedensizce, belki yağmurdan, belki hava kapalı ya haziran ayında ondan. Hiç bilemedik, tadınızdan bir tutam alırız o ayrı, yorumlar açık ve hepimizin anlatacağı bişeyleri olmalı.

Shelter animasyon filmi, diğer animasyon filmlerden ayıran olay noktası?

Shelter, Dünya Animasyon Magazin Ödülleri‘nin 2014 finalisti. Ödüllü, boş değil. Kafa açar, kafan kaçar. Gel benimle ol dediğiniz her gün, bir başkasına verilmiş küçük bir loş iskemle çarşafı kadar bonibon. Yani Shelter izledikten sonra bizde böyle etkiler oluyor ve merak ediyoruz? Sizde neler oluyor?

Leave a Reply