Yarışmalar

2. Kristal Kamera Üniversiteler Arası Kısa Film Yarışması

By Mayıs 31, 2017 Temmuz 15th, 2019 No Comments

Kısa film yarışması alanında iddalı bir oluşum 2. Kristal Kamera Üniversiteler Arası Kısa Film Yarışması. Jüri üyelerinden başlayalım: Nebahat Çehre, Cihan Ünal, Selçuk Yöntem, Mustafa Büyüksipahi ve Selçuk Kaya gibi isimlerden oluşuyor.

Tek iddası ise jüri üyeleri değil, işin ucun Cannes Film Festivali’ne katılmak var bu yarışmanın birinci olan ismi için geçerli. Ünlü isimlerle film çekmek ise verdiği ikinci büyük vaad ki bu vaadin muhattabı yarışmanın 2.si.

Katılım tarihi ise 10 Nisan – 1 Eylül 2017 arası. Daha fazla durma bence kap eline kameranı, al eline senaryonu ve buluş ekip arkadaşlarınla, çok değil kısa zaman sonra elinde uçak biletleri en first classından bir yolculukta bulabilirsin kendini.

Üstelik bu yarışmanın bir teması yok. Özgün olması yeterli ama biz zaten biliyoruz senden çakma işler çıkmaz. Biz sana güveniyoruz…

  1. Kristal Kamera Üniversiteler Arası Kısa Film Yarışması Katılım Şartları

Üniversite öğrencisi olan herkes için açık bir yarışma. Hemde ister işletme bölümünde oku ister hukuk, ister felsefe bölümünde ol ister kimya bölümü hiç fark etmez. Sinema televizyon bölümünde okuman gibi bir şartları yok. Sinemayı sev ve hayal gücüne güven yeter.

Katılmak istersen eğer buraya katılmak için tıkla görselini tıklaman yeterli

Seni Daha Yakından Tanıyalım:

  • Şimdi şöyle oluyor. Kısa film yarışması ön eleme ve final olmak üzere iki ayrı bölümden oluşuyor.
  • 1 Eylül – 15 Eylül arası ön eleme zamanı. Sonuçlar teslim tarihinden 3 gün sonra 18 Eylül’de açıklanıyor.
  • 18 Eylül’de yarışmada finale kalan 5 isim jüri üyeleri Nebahat Çehre, Cihan Ünal, Selçuk Yöntem, Mustafa Büyüksipahi ve Selçuk Kaya tarafından seçiliyor.
  • Final bölümüne çıkan 5 yarışmacı, ünlü isimlerle beraber yeniden film çekecekler ve ilk filmlerine daha yaratıcı olmaları beklenecek.

Geçen senenin birincisi “Pamuk” isimli filmle “Gizem Dağlı” olmuştu. Birinciliğe hak kazanan kısa film konusu ise eşcinsel bir bireyin kendini topluma kabul ettirme süreci hakkındaydı.

Bu sene Cannes Film Festivali’nde seni göremedik ancak önümüzdeki yıl senin yılın olsun. yazının başında da söylediğimiz gibi yapamam dediğin her şeyi bir kenara bırak ve eline kameranı kap.

Seni kırmızı halıda görmekten mutluluk duyacağız…

Leave a Reply